Drží ho to dodnes aj napriek tomu, že už je oficiálne na dôchodku. Za dlhých 40 rokov popísal tisícky papierov a do kroniky zaznamenal všetky dôležité udalosti, ktoré sa v meste stali.
Jozef Čery bol pôvodne učiteľom. „Keď som nastúpil na úrad, mal som 30 rokov. Kroniku vtedy robil 73-ročný pán. Prosil ma, či by som vedel nájsť jeho nástupcu. Zohnal som dvoch spolupracovníkov. Tí však po roku skončili a odvtedy píšem kroniku iba ja,“ spomína J. Čery. „Najprv som si všetko písal ručne na papieriky. Potom som ich nosil domov a prepisoval na stroji. Vyzeralo to u mňa ako v lastovičom hniezde, všade ústrižky,“ smeje sa vitálny kronikár.
Najväčším zážitkom pre neho bolo, keď v roku 1998 zaradili jeho kroniku do celoslovenskej súťaže kroník. „Šli sme na vyhlásenie výsledkov spolu s nebohou manželkou. Keď ma vyhlásili ako víťaza, bol to nádherný zážitok,“ povedal J. Čery, ktorý začal ako prvý písať kroniku do počítača, a tak ju digitalizovať.
V desiatkach kroník s približným počtom tisíc strán zaznamenal J. Čery všetko podstatné. Haváriu autobusu Student Agency z 3. októbra 2007 pri Trenčíne, kde zahynuli 4 cestujúci, či pád hradného múra z roku 2003. Za najdivokejší však považuje rok 1989 a pád komunizmu. „Bolo to búrlivé, hlavne, keď bol generálny štrajk a ľudia išli do mesta. To som ani nespával,“ povedal kronikár, ktorý sa zatiaľ svoju záľubu na klinec zavesiť nechystá a na úrade aj napriek vysokému veku trávi každý deň.