Dokonca sa pochválila, že jej už z toho miesta auto aj dvakrát odtiahli. Zrejme by urobila lepšie, keby peniaze, ktoré za svoje parkovanie „vycálovala“, investovala do rekondičných jázd v autoškole.
Tomu sa hovorí príliš drahé parkovanie! Poslankyňa za Dzurindovu SDKÚ Magda Vášáryová v priebehu troch dní dvakrát našla na svojom novom mercedese „papuču“ a odkaz od policajtov pod stieračom. V stredu ju čitateľ Nového Času prichytil, ako mužom zákona platí na Žellovej ulici v Bratislave za parkovanie v zákaze, včera dokonca jej auto pri parkovaní len o pár metrov ďalej zasahovalo aj na miesto vyhradené pre invalidov.
„Tu je taký jeden pán...“ začala Vášáryová s úvahou, keď našla svoje auto s papučou. Po pár sekundách však priznala: „Už ma tu dvakrát odtiahli.“ Posťažovala sa, že o pár metrov ďalej je parkovisko, ale tam teraz parkujú stavebné mechanizmy. Dokonca vyhlásila, že policajti jej odporučili, aby parkovala na tomto mieste. „Áno, povedali mi, aby som tu stála,“ prezradila. Vraj tam chodí za svojou dcérou Hankou, ktorá má niekoľkomesačnú vnučku. Mestským policajtom sa dokonca snažila vysvetliť, že len malým kúskom svojho fára zasahuje do vyhradeného miesta pre invalidov. Nakoniec z miesta, aj napriek tomu, že je poslankyňa, odišla len s 20-eurovou pokutou. Štátni policajti sú voči takýmto priestupkom ešte tvrdší.
„Podľa platného sadzobníka pokút hrozí za porušenie zákazu zastavenia a státia na vyhradenom parkovacom mieste pre osobu so zdravotným postihnutím (ak nejde o vozidlo, pre ktoré je parkovacie miesto vyhradené) pokuta vo výške 150 eur. V správnom konaní možno uložiť pokutu vo výške 60 až 300 eur a zákaz činnosti až na 2 roky,“ prezradila policajná hovorkyňa Denisa Baloghová. Na druhej strane, Magda Vášáryová má ako poslankyňa ešte stále poslaneckú imunitu. „Konanie poslanca NR SR, ktoré má znaky priestupku, nemožno prejednať ako priestupok,“ uzavrela Baloghová.
Prezident podpísal zrušenie priestupkovej imunity
Poslancov parlamentu od marca viac nebude chrániť priestupková imunita. Prezident Ivan Gašparovič totiž podpísal novelu zákona o priestupkoch, ktorá pošle toto privilégium do zabudnutia. Zrušenie sa dotkne širšieho okruhu osôb, ako len poslancov a sudcov. O túto vymoženosť tak prídu aj prezident, generálny prokurátor, prokurátori, policajti či siskári. Zostala už len diplomatom. Okrem iného to znamená, že od prvého marca už nebudú môcť beztrestne parkovať na zakázaných miestach, prekračovať rýchlosť alebo jazdiť pod vplyvom alkoholu. Stále však budú požívať trestnoprávnu imunitu, ktorá ich chráni pred trestným stíhaním.