Výlet na Slovensko sa mu oplatil! Rozprávkovú výhru 100 000 eur a angažmán v Las Vegas si za emóciami nabité tanečné vystúpenia odniesol mladý Kirgiz Atai. Hoc mu ľudia so slzami v očiach v bratislavskej Inchebe horlivo tlieskali, po prevzatí pekne tučného šeku sa začali ozývať prvé závistlivé hlasy.
„Bola to súťaž Česko Slovensko má talent a nie Česko Slovensko Kirgizsko má talent. Myslím si, že porota a aj diváci sa nechali ovplyvniť emóciou. Nič nemám proti jeho talentu, je to šikovný tanečník, ale, bohužiaľ, každý rok sa môže zúčastniť na súťaži v inej krajine a všetko povyhrávať,“ zafilozofoval si nad /ne/spravodlivosťou podobných súťaží čitateľ.
Tanečník Atai Omurzakov z Kirgizska predviedol v Talente tú istú šou, s akou súťažil v ukrajinskom Talente
Atai pred slovenskou verziou talentových šou predviedol svoje umenie v Ukrajinskom talente, šťastie sa však naňho usmialo až na Slovensku. „Som nadšená tým, že vyhral Atai. Je to skutočne talent, dovolím si tvrdiť, že málokto doteraz niečo také, čo tento chlapec predviedol, videl,“ teší sa z tanečníkovho úspechu pani Antónia.
„To, že vyhrá cudzinec, je nanajvyš v poriadku. Žijeme v otvorenom svete a tak, ako Slováci idú hrabať peniaze do Anglicka, Holandska, Rakúska, musia konečne brať normálne, že cudzinci prídu na Slovensko,“ myslí si čitateľ s nickom Kolenic. No nebol by to národ slovenský, keby výhru v cudzích rukách aspoň trikrát neoplakal.
Atai Omurzakov zaujal už v divadle
„A čo je na tom robotickom tanci dobré? Slováci a Česi sú fakt hlúpi, že ešte posielajú sms tam, kde zisky skončia v zahraničí,“ ponúkol svoju ekonomickú analýzu diskutujúci pod nickom lovecosob. S otázkou, kto z nás mal osoh z výhry minuloročných víťazov Old School Brothers, zakontroval nick kayaman. „Je úplne jedno, kto to vyhrá. Som rád, že aj keď ešte stále existujú ľudia ako ty, Slovensko ukázalo, že sa otvára svetu,“ uzavrel debatu čitateľ.