Bunkre sú dlhé roky zaliate. „Neustále do nich zateká spodná voda. Kedysi ju odčerpávali, no teraz to nikoho netrápi,“ uviedol čitateľ Nového Času, ktorý sa obáva, že v prípade prudkých dažďov sa voda môže rozliať po areáli a keby bola kontaminovaná, spôsobí veľké škody. „Navyše, z bunkrov vedie kanál k brehu rieky Cirocha, ktorej tak hrozí zamorenie,“ nazdáva sa čitateľ.
Časť areálu Vihorlatu kúpila pred časom česká spoločnosť Unex spolu s pozemkom, na ktorom bunkre pre 400 ľudí stoja. Podľa hovorcu Unexu Borisa Krku však bunkre zaliate vodou nepatria ich spoločnosti. „Sú štátne a my sme povinní strpieť ich na našom pozemku ako vecné bremeno. Štát by sa teda o úkryty mal postarať,“ nazdáva sa Krka.
Opak tvrdí Roman Gálik, šéf Civilnej ochrany a krízového riadenia na Obvodnom úrade v Humennom, pod ktorý starostlivosť o takéto objekty spadá. „Bunkre boli vyradené z takzvaného úkrytového fondu už pred desiatimi rokmi a patria teda Unexu.“
Problémom sa bude zaoberať aj Krajský úrad životného prostredia v Prešove. „V spolupráci so Slovenskou inšpekciou životného prostredia odoberieme z vody v úkrytoch vzorky a urobíme rozbor, aby sme zistili, či sa v nej naozaj nachádzajú látky, ktoré by mohli poškodiť životné prostredie. Podľa výsledku pripravíme ďalšie opatrenia,“ uzavrel prednosta úradu Juraj Hurný.