Najlepšie, keby si človek nemusel vyberať. Istota práce, aj keď podpriemerne ohodnotenej, je vždy viac, ako sa tešiť z väčšieho, ale krátkodobého obnosu peňazí. Realita dneška nás však núti zamyslieť sa, ktorý variant by sme v prípade výpovede zvolili. Tak ako, Slováci, odstupné alebo výpovedná lehota?
"Jednoznačne odstupné. Výpovedná lehota moc nepomôže ani nevyrieši," myslí si Marek rovnako ako väčšina diskutujúcich. "Samozrejme, že odstupné," súhlasí Lukáš, no zároveň dodáva: "Nový Zákonník celý proces a hlavne vzťah medzi zamestnávateľom a zamestnancom komplikuje a zhoršuje. Žiaľ, teraz je to tak, že zamestnávateľ si môže robiť, čo chce, a ako sa vyspí na druhý deň, tak bude."
Do radov zamestnávateľov sa obula aj Patrícia, ktorá ani tak nepohŕda súčasnými pravidlami Zákonníka práce ako s celkovou situáciou na trhu práce. "Zabezpečujeme im chody pobočiek, stojíme za pásom 9 hodín a oni sedia na kožených stoličkách a aj s celou vládou sa usmievajú, ako s nami vybabrali," vyliala si zlosť naša čitateľka a zašla ešte ďalej. "Najradšej by boli, aby sme výpovede dávali sami, aby nám nepatrilo ani odstupné, ani výpovedná lehota."
Servítku pred ústa si nedával ani čitateľ s nickom tono123tono, ktorý sa prikláňa na stranu odstupného. "Chcem vidieť toho zanietenca, ktorý bude makať miesto toho, aby zhrabol prachy a vypadol z roboty.Veď by musel byť dočista... ako tí, čo také riešenie vymysleli a schválili."
Ako sám vojak v poli. Tak vypálil názor našej čitateľky Sonky, ktorá sa, naopak, novým zmenám v Zákonníku práce potešila. "Tento zákon je fajn, aspoň sa zjednoduší hľadanie si novej práce, nového zamestnávateľa nebude odradzovať 2-mesačná výpovedná lehota."
Nuž, sto ľudí, sto chutí...