Veľké júlové škrty by sa mali dotknúť predovšetkým očných a krčných oddelení, najväčšie straty čakajú veľké univerzitné a fakultné nemocnice. Pacienti už teraz pociťujú zmeny na vlastnej koži.
Lekári bijú na poplach, maródi sa búria proti pripravovaným opatreniam. Chorí ľudia sa ťažko vyrovnávajú s dlhými čakacími lehotami, laxným prístupom niektorých lekárov a do toho ďalšia rana - niektoré prípady budú musieť za ošetrením cestovať aj 90 kilometrov.
"Moju vyše 70-ročnú mamu expresne rýchlym spôsobom prešetrili na nervovom. Po pár dňoch infúznej liečby ju s boľavými kĺbmi poslali domov s tým, že ešte bude musieť navštíviť ďalšie tri, štyri ambulancie," napísal nám čitateľ z Liptova.
To, ako mala imobilná dôchodkyňa absolvovať týždňovú tortúru vyšetrení, už nikoho nezaujímalo. Málo lôžok si pýta rýchle jednanie, veď na hospitalizáciu čaká rad ďalších pacientov. Podobne dopadol aj dôchodca, ktorý dvakrát skončil na nemocničnom lôžku s príznakmi infarktu.
"A doteraz nie je jasné, z čoho mi vyplynuli všetky tie ťažkosti, ktoré trvajú dodnes. Trochu sa mi polepšilo, už ma hnali domov. Problémy sa napriek tomu zopakovali, stále sa necítim dobre," posťažoval si pán Ján.
Zaujímajú nás vaše skúsenosti so slovenským zdravotníctvom! Rušia vám vo vašom meste oddelenie? Pocítili ste na vlastnej koži vlažný prístup zdemotivovaných zdravotníkov? Píšte nám na tip@novycas.sk!