Na fotografiách ležia tvárou dolu v rôznych polohách. Zdá sa jej to voči žiakom neetické hlavne preto, že učiteľ fotografie prihlásil do súťaže o fotoaparát.
Učiteľ Peter Grejták fotografoval svojich žiakov na kurze krajinárskej fotografie v rekreačnom zariadení Lúčky–Potoky (okr. Sabinov), ktorý viedol. Čitateľka do Nového Času napísala: „Som pobúrená. Myslím, že vo voľnom čase si môže pán profesor robiť, čo chce. Ale aby na také niečo v pracovnom čase navádzal svojich žiakov, za ktorých nesie zodpovednosť, to už je drzosť!“ Podľa nej učiteľa k tomu viedla snaha o vlastný prospech. „Fotografie uverejnil na internetových stránkach, kde sa súťaží o fotoaparát, v snahe obohatiť sa,“ pohoršuje sa čitateľka.
Učiteľ Peter Grejták však oponuje: „Fotky boli urobené so súhlasom žiakov. Nemal som v úmysle inšpirovať ich k nebezpečným aktivitám. Naopak. Študujú fotografovanie a na plankingové fotky by i tak čoskoro narazili na internete. Preto som im chcel ukázať, ako je možné vytvoriť plank fotky na bezpečných miestach,“ bráni sa učiteľ, ktorý tvrdí, že sa nechcel obohatiť. „Ak by som fotoaparát náhodou vyhral, venujem ho škole. Zíde sa nám,“ prízvukuje P. Grejták.
Proti jeho postupom nenamieta ani vedenie školy. „Zo strany nášho učiteľa išlo predovšetkým o varovanie pre deti, aby nepodľahli krkolomným inšpiráciám. Žiadna z póz pre nich nebola nebezpečná,“ zakončila Adriana Zusková, zástupkyňa riaditeľa školy.
Čo je to planking?
Planking vznikol v severovýchodnom Anglicku už v roku 1997. Mimoriadne populárny je však aj v Južnej Kórey, Francúzsku či v Austrálii, . Jeho názov je odvodený od dvoch anglických slov: plank – doska a prípony ing. Dá sa preložiť ako doskovanie. Niektorí prívrženci plankingu nemajú žiadne zábrany a sú schopní sa „doskovať“ aj na miestach, kde ide o život. Na Slovensku založili prvú plankingovú stránku "planking slovakia (official)" pred dvoma mesiacmi a má 128 obdivovateľov.