Za posledných päť rokov v pôsobnosti Správy Tatranského národného parku evidujú ochranári úhyn 16 vydier riečnych a 6 medveďov hnedých. To však nie je všetko, za toto obdobie skončili pod kolesami áut aj dva jedince rysa ostrovida, jeden vlk dravý a jedna mačka divá. Obeťami dopravných nehôd však bývajú aj operence. Za posledných päť rokov zrážku neprežili tri sokoly, dva myšiaky, jedna sova lesná a jedna myšiarka ušatá.
Podľa ochranárov to však nie je konečný počet. Ako poznamenal riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majko, veľa zrazených jedincov sa nenašlo. Niektoré totiž rozniesla iná zver, alebo si kadávery privlastnili nálezcovia bez toho, aby o tom informovali príslušné inštitúcie.
V pôsobnosti Správy TANAP-u je najfrekventovanejšou cestou diaľnica D1, ktorá výrazne obmedzuje migráciu živočíchov. Zvieratá majú málo možností prekonať diaľnicu, ktorá je z veľkej časti oplotená. Preto na migráciu využívajú najmä úseky pod premosteniami a nadchod pre zver vybudovaný pri obci Lučivná.
Frekventovaná je aj cesta II/537, známa ako Cesta slobody, ktorá pretína celé Vysoké Tatry. Spolu s električkovou traťou predstavuje vážnu prekážku pre migrujúcu zver. Problematická je aj cesta II/534 medzi Popradom a Starým Smokovcom. Tu na jar pribudla značka upozorňujúca na možnosť stretu zvierat s autami.