Radary na cesty namiesto policajtov, tak znel nápad Daniela Lipšica. Zaujímali nás vaše názory na tento ministrov návrh. Väčšinou boli naši čitatelia proti, najmä preto, lebo kamery nedokážu objektívne posúdiť dôvod porušenia dopravných predpisov, ktorý môže byť v niektorých prípadoch naozaj vážny.
Samozrejme, ozvali sa aj tí, ktorí Lipšicov návrh prijali s očakávaním. „Je to rozumné riešenie. Ako sa vyjadril pán Spišiak o dopravných policajtoch, nie sú to policajti. Polícia má bojovať proti kriminalite a nie buzerovať ľudí,“ poslal svoj názor na problematiku Pavol.
Diskutér s prezývkou Umbertino dúfa, že radary nie sú iba plané reči. „Kaliňák si zaviedol systém, kedy policajtov poslal na cesty vyberať pokuty a robotu, ktorú mali robiť, nerobili. Prepady bánk, ohrozovanie ľudí ... a kde sú policajti? Vyberajú pokuty, aby splnili normu. Je to dobrý nápad, policajti majú byť v teréne, aby riešili kriminálne činy a nie dopravné priestupky.“
K Umbertinovmu názoru na iné využitie policajtov ako na cestách sa pridala aj Katka .„Tí, čo radi uplácajú, nebudú mať koho a budú jazdiť podľa predpisov. V normálnej krajine je normálne využívať radary a nie platených policajtov, ktorí môžu byť využití na efektívnejšiu prácu,“ píše čitateľka.
Čitatelia poukazujú aj na to, že v zahraničí sú radary bežnou záležitosťou a funguje to tam tak, ako má. „Radar je neomylný, spravil si priestupok, tak plať. V cudzine je to bežná vec, iba my spíme za pecou,“ myslí si Michal. Skúsenosť s radarmi na maďarských diaľniciach má Kaps. „Je tam napríklad 10 stanovíšť a na nich sú 3 radary, ktoré premiestňujú. Kontrolujú tak aj diaľničné poplatky, pretože značky sú evidované ako zaplatené,“ píše a dodáva: „Kto jazdí predpisovo, nemá sa čoho obávať. A aby sa pacient rýchlo dostal na ošetrenie, na to sú predsa sanitky.“
Aký je váš názor na výmenu dopravných policajtov za radary? DISKUTUJTE, alebo píšte na tip@novycas.sk!