15.02.2016 13:50 | Šport | Šport mix

Shiffrinovej topnávrat v Crans Montane, Zuzulová a Vlhová druhé kolo pokazili

Skvelé umiestnenie z prvého kola nepotvrdili. Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová (31) skončila v slalome Svetového pohára v Crans Montane na desiatom mieste.

Rodáčka z Bratislavy bola po prvom kole na tretej priečke, keď na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú strácala 33 stotín. V druhom kole však urobila na ťažkej trati niekoľko chýb a na najlepšie stratila.

Otvoriť galériu

Ďalšia Slovenka v štartovom poli - Petra Vlhová (20) - v druhom kole vypadla, keď nezvládla spodnú časť trate a nepotvrdila tak siedme miesto po prvom kole. Vlhová tak nedokončila druhý slalom tejto sezóny Svetového pohára.

Víťazkou slalomu sa stala Američnak Mikaela Shiffrinová, ktorá sa po zranení impozantným spôsobom vrátila na svahy Svetového pohára. Mikaela dosiahla osemnáste víťazstvo v kariére, keď absolvovala prvé preteky po vyše dvoch mesiacoch.

Shiffrinová, úradujúca svetová i olympijská šampiónka a obhajkyňa malého glóbusu za slalom vyhrala presvedčivo, hoci nie tak suverénne ako v novembrových dvoch podujatiach v Aspene. Pred Francúzkou Nastasiou Noensovou zvíťazila so 45-stotinovým náskokom, tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,50), Zuzulová stratila celkovo 1,32 s.

"Nevedela som, čo od týchto pretekov očakávať a bola som veľmi zvedavá, čo vo mne je. Musím, povedať, že som spokojná s tým, čo som predviedla, o to viac, že dnes boli podmienky veľmi ťažké. Najmä v druhom kole to bol riadny boj a ja som šťastná, že som to dokázala," vyznala sa do prenosových kamier Schiffrinová, ktorá teoreticky ešte zostala v hre o sezónny slalomový titul, hoci 5 z 8 súťaží vynechala.

Iba 20-ročná superstar získala po troch sezónnych víťazstvách 300 bodov, ale všetko má v rukách Frida Hansdotterová. Švédka skončila v pondelok šiesta a nazbierala už 545 bodov, druhá Velez-Zuzulová 446, piata Vlhová zostala na 320 bodoch. Do hodnotenia bojov o malý glóbus za husté bránky sa rátajú ešte paralelné preteky v Štokholme (23. februára), klasická súťaž v Jasnej (5. marca) a redukované súťaž vo finále SP vo švajčiarskom St. Moritzi (19. marca).

Výsledky salomu SP v Crans Montane:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:29,20 min., 2. Nastasia Noensová (Fr.) +0,45 s, 3. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,50, 4. Bernadette Schildová (Rak.) +0,61, 5. Anna Swenn-Larssonová (Švéd.) +0,66, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,73, 7. Šárka Strachová (ČR) +0,98, 8. Resi Stieglerová (USA) +1,11, 9. Wendy Holdenerová (Švajč.) +1,17, 10. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) +1,32 (43,16-47,36), ... Petra VLHOVÁ nedokončila 2. kolo