Pri dvojitom atentáte v sýrskom Homse zahynulo najmenej 46 ľudí. Novú bilanciu oznámila sýrska organizácia ochrancov ľudských práv (SOHR), predchádzajúce správy hovorili o 25 mŕtvych. Podľa upresňujúcich informácií je medzi mŕtvymi 28 civilistov, útok si vyžiadal tiež niekoľko desiatok ranených, medzi ktorými je veľa ľudí vo vážnom stave. Nálože vybuchli asi minútu po sebe na cestnej križovatke, tlaková vlna poškodila domy a automobily.
Na mieste činu je veľa zasahujúcich hasičov, veľké množstvo skla a črepín, ľudí zablokovaných v poškodených automobiloch. Podľa štátnej televízie nálože vybuchli v 07:15 SEČ v dvoch autách. Väčšinu Homse kontroluje sýrska vláda, ale mesto je často dejiskom podobných útokov. Ľudia hlásiaci sa k radikálnemu Islamskému štátu tam v januári pri atentáte zabili 20 osôb.
Medzinárodné spoločenstvo sa usiluje o dohodu o prímerí, ktorá by mohla priviesť späť k rokovaciemu stolu do Ženevy účastníkmi prerušených mierových rozhovorov. Opozícia v sobotu stanovila svoje podmienky, za ktorých je ochotná na pokoj zbraní pristúpiť. Súhlasí s dvoj až trojtýždňovým obnoviteľným prímerím, ak sa k nemu pripoja všetci, okrem islamských radikálov, ktorí sa rozhovorov nezúčastňujú. K ďalším podmienkam opozície patrí ukončenie obliehania miest a dedín, otvorenie koridorov pre humanitárnu pomoc a prepustenie väzňov.
Asad v sobotu povedal, že na prímerie pristúpi, ale len ak to "teroristi" nevyužijú k ďalším ziskom a krajiny, ktoré ich podporujú, svoju podporu zastavia. Asad za teroristov od začiatku konfliktu považuje všetkých svojich odporcov, teda aj takzvanú umiernenú opozíciu podporovanú niektorými krajinami.
Ankara nedávno oznámila, že sýrsku vojnu môže ukončiť jedine vyslanie pozemných jednotiek, a to v koalícii. K vyslaniu vojakov je pripravená tiež Saudská Arábia. K tomu Asad v rozhovore povedal, že v takom prípade by proti nim sýrska armáda postupovala "rovnako ako proti teroristom". "Bolo by to napadnutie; budeme obhajovať našu zem," povedal prezident.