Chce ísť príkladom a urobiť si maturitnú skúšku. Jeho ďalším cieľom je zlegalizovať stavby v osade. Z celkového počtu takmer 2 900 tam až 2 200 ľudí vrátane neho býva načierno, bez súpisného čísla. Tento optimizmus síce neprežívajú menšinoví obyvatelia obce, kde sa ročne narodí približne 5-6 detí, kým na hornom konci aj stovka.
„Spolunažívanie je bezproblémové. Ubudlo krádeží, na aktivačných prácach je až 250 Richnavčanov,“ hovorí po roku vo funkcii starosta Dunka. „Schválili sme aj územný plán, aby sa konečne podarilo vysporiadať pozemky v osade, a podarilo sa opraviť prístupovú cestu. Studne už máme tri, viac sa kosí v celej obci.“ Uplatnenie našlo aj desať členov poriadkovej služby a deväť koordinátorov, no treba priznať, že z osady za prácou nedochádza do iných miest nikto.
„Treba vyčkať čas a bude lepšie. A ja chcem k tomu prispieť a neľutujem, že som sa stal starostom. Nie kvôli peniazom, čo je v mojom prípade asi 1 200 eur mesačne, ale ako starosta predsa musím slúžiť a starať sa o druhých,“ dodal Dunka, ktorý prezradil, že si chce urobiť aj maturitu v odbore kuchár-čašník.