"Téma nákupu CT prístroja v Kysuckej nemocnici v Čadci sa, podobne ako v roku 2013 pri voľbách do vyšších územných celkov (VÚC), aj tento rok stala súčasťou predvolebnej kampane založenej na vymyslených tvrdeniach a údajoch bez akýchkoľvek dôkazov. Minulý rok som dostal na stôl podľa môjho názoru politicky motivovaný podnet s cieľom poškodiť dobré meno nemocnice. Tento podnet som postúpil polícii, keďže je úlohou orgánov činných v trestnom konaní, aby ho preverili. Aby to nemohol nikto ani po rokoch ďalej v budúcnosti zneužívať, ako je tomu opäť aj pred tohtoročnými parlamentnými voľbami," uviedol predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár.
Doplnil, že podľa uznesenia vyšetrovateľa nebola vo verejnom obstarávaní dohodnutá niektorému zo súťažiteľov prednosť alebo výhodnejšie podmienky a súťažné podmienky neboli nastavené tak, aby vyhovovali len jednej spoločnosti. "Správa ďalej uvádza, že mimoriadnu situáciu nebolo možné predvídať a ŽSK konal v danom prípade dokonca nad rámec zákona s cieľom získať najnižšiu cenu – 1,073 milióna eur aj so servisom na sedem rokov. A už v súčasnosti vďaka tomuto obstarávaniu so servisom zatiaľ ušetrila Kysucká nemocnica finančnú čiastku vo výške od 200.000 do 280.000 eur," dodal Blanár.
"Som rád, že tento podnet s množstvom nepodložených tvrdení a dôkazov bol dôkladne preverený policajným vyšetrovateľom a v plnej miere zamietnutý. Kysucká nemocnica bola pri jeho preverovaní maximálne súčinná a ako potvrdila samotná polícia, nemá čo zakrývať. Verím, že téma nákupu CT prístroja v Kysuckej nemocnici už nebude naďalej politicky zneužívaná. Okrem toho, že prístroj bol zakúpený nielen v súlade, ba až nad rámec zákona, dôležité je to, že v súčasnosti môžu v nemocnici vďaka prístroju vyšetriť kvalitne a efektívne ročne viac ako 8000 pacientov. Pričom pri starom CT to bolo o polovicu menej - okolo 4000 vyšetrení," uzatvoril predseda ŽSK.