Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.02.2016 09:43 | Prominenti | Domáci Prominenti
Video

Zomrel Juraj Černý († 54) - zakladajúci člen Tublatanky!

Vo veku 54 rokov zomrel jeden zo zakladajúcich členov kapely Tublatanka.

Slávna kapela Tublatanka prišla o jedného zo zakladateľov! Vo veku 54 rokov zomrel hráč na bicie nástroje Juraj "Ďuro" Černý.  Spolu s Maťom Ďurindom založili rockovú kapelu Tublatanka v roku 1982. Okrem Tublatanky hral aj v punk-rockej skupine Slobodná Európa. Smutnú informáciu pre TASR potvrdil manažér Slobodnej Európy Roman Fecko.

"Som zdrvený z tejto správy, je mi to nesmierne ľúto. Ďuro bol veľmi dobrý kamarát v časoch Tublatanky. Bol veľmi talentovaný a vlastne ani nepotreboval cvičiť. Čo si myslel, to aj povedal. Taký bol aj pri našich skúškach, čo sa mu nepáčilo, dal hneď najavo a ja som to akceptoval. Nevynechal ani jeden deň, aby sa stretol s partiou. V živote mal veľkú smolu, veľmi ho zobralo, keď mu zomrela manželka. Ďuro bol taká svojská povaha, žil si svoj život, ktorý mal rád," reagoval na smutnú správu pre TASR líder Tublatanky Martin Ďurinda.

Otvoriť galériu
Juraj Černý
Zdroj: Život

Juraj Černý (*10.7.1961, Bratislava) bol v roku 1982 spolu s Martinom Ďurindom spoluzakladateľom skupiny Tublatanka. Tretím do partie bol basový gitarista Pavol Horváth. Cez Juraja naviazali aj kontakt a dlhodobú spoluprácu s textárom Martinom Sarvašom. Prvý koncert mali 30. januára 1983 v rámci festivalu amatérskych skupín Mladá vlna '82, ktorý zorganizoval Richard Müller v bratislavskom PKO. Neodmysliteľnou súčasťou Tublatanky boli v jej začiatkoch slovenské kroje.

 

V roku 1985 vydali debutový album Tublatanka, ktorý mal veľký úspech. V roku 1987 vydali druhý Skúsime to cez vesmír a v roku 1988 aj tretí Žeravé znamenie osudu, ktorého predaj prevýšil sumu 250 000 kusov.

V roku 1993 sa rozišla prvá zostava Tublatanky. Pavol Horváth odišiel pre názorové nezhody a Juraj Černý kvôli drogám. Neskôr absolvoval protidrogovú liečbu. V roku 1994 sa do skupiny vrátil, zo zdravotných dôvodov ju však po necelom roku opustil. Od roku 2002 hral na bicie nástroje v skupine Slobodná Európa.

Máte fotku s Jurajom Černým? Pošlite nám ju na tip@novycas.sk

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: Novy Cas, TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a bývalý americký prezident Donald Trump.
Ostrý odkaz Trumpa Zelenskému po rokovaní s Rusmi: Ukrajina konflikt nikdy nemala začínať!
Ruský prezident Vladimir Putin.
Rusi sa budú čudovať, čo sa stane na výročie vojny: Poľsko očakáva, že...
Hamas prezradil, že najmladší rukojemníci Kfir († 2) a Ariel († 5) Bibasovci sú mŕtvi.
Viac ako rok čakajú už len na telá? Strašný osud detí s mamou v rukách Hamasu
Brazílsky prezident Jair Bolsonaro
Exprezident Bolsonaro má problém! Pôjde za mreže? Sen o návrate do politiky sa rozplýva
Riaditeľka Anna Kromková vraví, že vyšetrovateľovi dala všetky podklady.
Foto
Zásadné rozhodnutie na škole, kde zabíjal žiak Samuel: Prečo riaditeľka KONČÍ?!
Umelá inteligencia ukazuje, ako by vyzeral Huliak v rôznych športových disciplínach.
Foto
Vášnivý poľovník Huliak má byť novým ministrom športu: Čaká nás šampionát v love na medveďa?
Fico tvrdí, že Zelenskyj úmyselne poškodzuje slovenské verejné financie.
Premiér Robert Fico odcestuje do USA: Stretnutie s Trumpom či Muskom?
Na oddelení dlhodobo chorých dali bezdomovcoviJánovi (70) druhú šancu na život. Doslova...
Zázrak v nemocnici v Kežmarku: Bezdomovcovi Jánovi našli po operácii stratenú rodinu!
Odborník na vzdelávanie nápad Druckera oceňuje.
Žiaci majú veľký dôvod na radosť: Návrat polročných prázdnin! Prečo ich obnovia?
Francesco vytvoril jednu z najobľúbenejších sladkých nátierok sveta.
Foto
Nutella prišla o svojho otca († 97): Vynálezca sladkej pochúťke zasvätil svoj život
Macron potvrdil: Chystá sa ďalší summit! Všetko to vypukne o pár hodín
Ukrajinskí vojaci 57. motorizovanej brigády počas výcviku taktických zručností v Charkovskej oblasti, ktorá sa nachádza na východe Ukrajiny pri hraniciach s Ruskom.
Únia plánuje ďalšie dodávky zbraní a munície Ukrajine: Ide milióny granátov!