Diagnostiku a možnosti na kondičný tréning mu v prvej sezóne svetového šampionátu TCR poskytne Národné športové centrum (NŠC). Stane sa tak kolegom napríklad vodnej slalomárky Jany Dukátovej, plavca Richarda Nagya či hokejistov do 20 rokov.
Pri porovnaní funkčných schopností Homola nedopadol najhoršie. Na bežiacom páse dosiahol maximálnu rýchlosť 17 km za hodinu. Podľa analytikov NŠC slovenskí atléti dosahujú pri rovnakom teste maximálne hodnoty 23 - 24 km/h.
„Nič z tých testov sa mi nezdalo nejako náročné. Užíval som si to. Som veľmi rád, že som sa dostal do takejto elitnej spoločnosti ako neolympijský športovec a vôbec prvý automobilový pretekár,“ povedal Homola, ktorý si spiroergometriu na bežeckom trenažéri mohol spríjemniť sledovaním videa. „Povedali mi, že športovci sa pri tom motivujú rôznymi videami, tak som si vybral efjednotku. Ale nie tú súčasnú, mám rád tie staršie ročníky. Tak som zvolil Veľkú cenu Rakúska zo sezóny 1982 a spoločnosť mi pri behaní robili páni, ako sú Prost, Lauda alebo Piquet,“ zasmial sa Homola.
Na dobrú náladu má dôvod. Vďaka podpore NŠC ušetrí ročne tisíce eur. „Absolvoval som podobné testovanie v Budapešti, odkiaľ je môj nový tím B3 Racing. Lenže v komerčnom diagnostickom centre a len vstupný poplatok bol 2 500 eur. A každý deň testovania ďalších 380 €,“ dodal Homola.