Utorková noc bola pre voľby v USA zlomová: Už je jasné, kto je favoritom!
2. 3. 2016, 7:57 (aktualizované: 26. 5. 2020, 8:54)

Zdroj: tasr
Spojené štáty americké majú za sebou supervolebný utorok, v ktorom sa bojovalo o doteraz najviac hlasov v nominačnom procese amerických prezidentských volieb.
Víťazmi sú po veľkom hlasovaní Donald Trump a Hillary Clinton. Prehľad víťazov tohto nominačného procesu v jednotlivých amerických štátoch, v ktorých sa v noci na utorok hlasovalo, je nasledovný:
Za republikánov zvíťazil doteraz Donal Trump v štátoch Alabama, Arkansas, Georgia, Massachusetts, Tennessee, Vermont a Virgínia. Ted Cruz zvíťazil v Oklahome a Texase a Marco Rubio v Minnesote.
Za demokratov zvíťazila Hillary Clinton v štátoch Alabama, Arkansas, Georgia, Massachusetts, Tennessee, Texas a Virgínia. Vyhrala tiež primárky na Americkej Samoe, americkom zámorskom území v Tichom oceáne, ktoré sa na všeobecných voľbách nezúčastňuje, informovala tlačová agentúra DPA. Bernie Sanders zvíťazil v Colorade, Minnesote, Oklahome a Vermont.
Autor: TASR