Na referende sa však zúčastnilo len takmer 43 % voličov, a tak podľa priebežných výsledkov hlasovanie nebolo úspešné.
Referendum Karlovej Vsi úspech neprinieslo, a to aj napriek tomu, že nebolo lacné. „Odhadované náklady na uskutočnené referendum sú 7 500 eur,“ informoval Nový Čas hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes. Účasť ľudí bola síce vysoká, no nie dostatočná. „46 percent oprávnených voličov nie je málo. Nestačí to však na to, aby sme referendum mohli vyhlásiť za úspešné. Z výsledkov je zrejmé, že v otázke hazardu majú naši obyvatelia jasno,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.
So zákazom prevádzkovania hazardných hier totiž súhlasilo viac ako 87 % hlasujúcich. O niečo tesnejší výsledok priniesla otázka zavedenia rezidenčného parkovania. Zatiaľ čo 55 % hlasujúcich by ho privítalo aj napriek zníženiu počtu vyhradených miest na parkovanie, viac ako 41 % obyvateľov Karlovky je proti. Pred miestami určenými na referendum v sobotu zbierali aktivisti podpisy petície proti hazardu. Nový Čas sa ministerstva vnútra pýtal na to, či možno aktivitu petičiarov považovať za narúšanie priebehu referenda a ovplyvňovanie hlasujúcich. „Podnetom sa budeme zaoberať,“ prisľúbila hovorkyňa MV SR Andrea Dobiášová.
O čo v referende išlo?
1. „Súhlasíte so zavedením rezidenčného parkovania, pri ktorom dôjde k výraznému zníženiu počtu vyhradených parkovacích miest na území mestskej časti Bratislava-Karlova Ves?“
ÁNO - 7 238 voličov
NIE - 5 342 voličov
2. „Súhlasíte so zákazom prevádzkovania hazardných hier na území mestskej časti Bratislava-Karlova Ves?“
ÁNO - 11 365 voličov
NIE - 1 475 voličov