V nej sú okrem iného zahrnuté mená tých, ktorí boli do parlamentu zvolení. Pellegrini podľa vlastných slov očakával, že sa do parlamentu dostane menej ako osem politických strán. Toto množstvo môže podľa neho priniesť väčšiu pestrosť v názoroch a návrhoch riešení. "Na druhej strane ale z vlastnej skúsenosti môžeme povedať, že toto množstvo strán bude prinášať aj určitú komplikáciu počas hľadania možných riešení a konsenzu v Národnej rade SR," dodal.
Predseda parlamentu zároveň dúfa, že sa podarí čo najskôr zostaviť vládu, ktorá bude mať odborné kapacity na to, aby dokázala viesť krajinu ďalšie štyri roky. "Aby mala odbornú kapacitu na to, aby zvládla výzvy, pred ktorými bude Slovenská republika v najbližších mesiacoch a rokoch stáť," dodal. Zároveň sa poďakoval všetkým členom volebných komisií, či členom štátnej komisie a Štatistického úradu SR, ale aj občanom, ktorí využili svoje právo a ktorí sa zúčastnili na voľbách.
Predseda štátnej komisie pripomenul, že voľby sú sviatkom demokracie a krajina, ktorá má korektné a riadne voľby, má základ demokracie. "Viem, že samotné voľby nestačia k tomu, aby sme o niektorom štáte mohli povedať, že je skutočne demokratický, že je skutočne právnym štátom, ale ak máme riadne a korektné voľby, asi by sme ťažko obhájili aj opačné tvrdenie," dodal Bárány. Na Slovensku podľa jeho slov často zabúdame na hodnotu pravidelných volieb. "Z volieb vzniká základ legitimity celého politického systému. Z volieb vzniká to, že politik môže prijímať rozhodnutia," pripomenul.