Vždy v podvečer zvykli na miestach vyhradených pre zdravotne ťažko postihnutých 3 zaparkované vozidlá blokovať vyhradené miesta. Na tom by naozaj nebolo nič zvláštne, keby autá nemali viditeľné znaky služobných vozidiel policajtov. Pred niekoľkými týždňami to Tiborovi nedalo a podozrivé vozidlá aj nafotil. "Neviem, či ide naozaj o policajne autá, alebo si nejakí civilisti takýmto spôsobom masírujú egá, ale majú zatmavené aj predné bočné sklá, čo je v prípade civilných vozidiel zakázané," napísal nám do redakcie. Niektoré z áut malo podľa fotiek na čelnom skle nálepku košickej pohotovostnej motorizovanej jednotky, a v inom visel na vnútornom spätom zrkadle odznak národnej kriminálnej agentúry.
Práve tieto detaily čitateľa primäli rozmýšľať o tom, že tu niečo nie je s kostolným poriadkom. Podľa Tiborových slov malo jedno z áut viditeľný aj preukaz pre zdravotne postihnutých, ďalšie dve už takéto viditeľné oprávnenie nemali. "Prečo by auto slúžiacie drsným chlapom z pohotovostnej motorizovanej jednotky malo disponovať kartou potvrdzujúcou invaliditu a ak ide o policajtov, prečo blokujú každý večer miesta pre invalidov?" pýtal sa rozhorčene Tibor s tým, že pokiaľ autá nepatria mužom zákona, chce, aby si na majiteľov týchto tátošov polícia posvietila. "Závažne porušujú hneď niekoľko zákonov naraz," domnieva sa čitateľ.
Polícia mala po zaslaní nášho podnetu v jednej veci hneď jasno. "Vozidlá nepatria útvarom v pôsobnosti Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach," napísala nám košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Podnetu sa však muži zákona venovali aj naďalej, no Tibora výsledky ich vyšetrovania zrejme nepotešia. "Z predložených fotografií bolo možné stotožniť jedno vozidlo. To je vedené na právnickú osobu. Konateľ, držiteľ vozidla, bol vyzvaný, aby pristavil vozidlo ku kontrole. Kontrolou vozidla neboli zistené skutočnosti, ktoré by boli v rozpore so zákonom. Vozidlo parkovalo na mieste pre zdravotne ťažko postihnutých oprávnene," uzavrela vec Mésarová.