V piatok o tom informoval denník Süddeutsche Zeitung. Tajné dokumenty s menami, telefónnymi číslami a adresami islamistov, ktoré pravdepodobne vyniesli nespokojenci z radov IS, považujú nemecké úrady podľa štvrtkového vyhlásenia za pravé.
Samy Amimour, Foued Mohammed Aggad a Omar Mostefai, ktorí vlani v novembri v koncertnej sieni Bataclan zabili 90 ľudí z celkových 130 obetí parížskych atentátov, pricestovali podľa dokumentov do Sýrie v rokoch 2013 a 2014. V dotazníkoch uviedli, že by chceli bojovať za IS, možnosť byť nasadení ako samovražední atentátnici ale údajne nezačiarkli. Dotazník strojca atentátov Abdelhamid Abaaouda, ktorého francúzske špeciálne sily zastrelili pri razii na parížskom predmestí Saint-Denis krátko po teroristických útokoch, sa medzi uniknutým dokumentmi nenachádza.
Okrem osobných údajov, telefónnych čísel a adries v domovských krajinách islamistov dotazníky obsahujú aj informácie o krvnej skupine, rodnom priezvisko matky, úrovni znalosti islamského práva šaría, či kontaktné údaje na osobu, ktorú treba informovať v prípade smrti.
Zoznam obsahuje podľa nemeckých médií rad duplikátov a nie sú na ňom teda informácie o 22 000 islamistov, ako sa pôvodne zdalo, ale iba o niekoľkých tisícoch. Pochádzajú väčšinou z arabských krajín. Z Európy sú na zozname predovšetkým Francúzi, ale asi aj stovka Nemcov.