V každomesačnej klimatické správe to na svojom webe uviedol americký Národný úrad pre ovzdušie a oceány (NOAA) s tým, že rekord globálne najteplejšieho mesiaca bol prekonaný už desiatykrát za sebou.
Globálna teplota, teda teplota nad pevninou a oceánmi, bola o 1,21 stupňa Celzia vyššia, než bol priemer februára za celé dvadsiate storočie. Teplota vlaňajšieho februára, ktorý si až do toho tohtoročného držal historický rekord, bola prekonaná o 0,33 stupňa Celzia.
Mimoriadne teplé počasie panovalo podľa NOAA predovšetkým v Južnej Amerike, Afrike, južnej a východnej Európe a v juhovýchodnej Ázii, naopak neobyčajne chladno bolo na niekoľkých miestach Ázie, napríklad na ruskom polostrove Kamčatka.
Dôsledkom vysokých teplôt je slabá vrstva ľadu. Plocha zaľadnenia Arktídy bola vo februári 7,51 percenta pod priemerom rokov 1981 až 2010. Rozsah ľadu bol navyše najmenší pre február od roku 1979, kedy sa začalo so zaznamenávaním týchto údajov. V prípade Antarktídy bol rozsah zaľadnenia oproti priemeru rokov 1981 až 2010 menšia o 9,54 percenta, v histórii meraní potom bola plocha ľadu šiesta najmenší.