V bratislavských uliciach sa plánovalo zísť až 6-tisíc ľudí, ktorým prekáža vznikajúca koalícia Smeru, SNS, Mosta a Siete. Nakoniec sa ich na námestí zhromaždilo približne 1 500. Podobný pocit, ako zavládol na začiatku pri protestoch proti kauze Gorila, sa po štyroch rokoch vrátil. V údajnom spise tajnej služby z odpočúvania bytu na Vazovovej ulici je totiž hlavným posolstvom, že nech voľby dopadnú akokoľvek, oligarchovia v pozadí si aj tak všetko zariadia po svojom.
Anna (23), študentka
Som nespokojná so situáciou vo vláde, dúfam, že to príme ľidí k tomu, aby sa niečo zmenilo.
Ján (24), študent
Som nespokojný s tým, čo sa od volieb stalo. Už sa nič nevyrieši, ale treba sa ozvať a povedať, čo si ľudia myslia.
Ján (30), ítečkár
Zastavil som podporiť protest tak ako všetci nespokojní voliči, ktorí boli sklamaní. Minimálne treba niečo riešiť, nesedieť doma, Fico sa bojí ľudí vonku.
Kauza Gorila - 6 000 ľudí
Údajné prepisy tajnej služby z bytu na Vazovovej ulici, kde mal Robert Fico piť kolu so šéfom Penty Jaroslavom Haščákom. Obsah spisu nahneval mnohých, ktorí aj napriek mrazom začiatkom roka 2012 vyšli do ulíc.
Zdravotné sestry a učitelia - asi 1 000 ľudí
V roku 2013 sestry stanovali pred Úradom vlády, v roku 2016 protestovala asi tisícka ľudí proti pomerom v ich rezortoch, kde podľa nich peniaze sú, ale sa rozkrádajú. Sestry vyššie platy na národnej úrovni nedosiahli.
Predražené CT - 5 000 ľudí
Nákup predraženého prístroja pod dohľadom nominantov Smeru, kde mala zarobiť bývalá firma Pavla Pašku (Smer). Samotný nákup sa zrušil a prípad vyšetruje polícia. Padli hlavy ministerky aj predsedu NR SR.
Váhostav - 100 ľudí
Váhostav Juraja Širokého nevyplatil dodávateľov, hoci mu štát za diaľnice zaplatil. Stovky malých fi riem a živnostníkov sa tak dostali na mizinu. Tí v roku 2015 pravidelne protestovali. Výsledkom bolo, že dlhy prevzal štát.
Protest proti fašizmu - 1 000 ľudí
Ulicami Bratislavy pochodovali stovky ľudí po tom, čo sa do parlamentu dostala fašistická strana Mariana Kotlebu.