Nový Čas vám preto prináša príbehy osôb, ktoré stáli smrti zoči-voči a len o vlások jej unikli. Je známe aj meno ženy v žltom na fotografii od gruzínskej novinárky, ktorá sa stala symbolom hrozivých zverstiev. Okrem nej prehovorili aj mnohí ďalší. Medzi nimi je aj Slovenka Alexandra, ktorá na facebooku opísala situáciu, na ktorú sa v európskych dejinách len tak ľahko nezabudne. Útoky v Bruseli bezpochyby pohli emóciami mnohých z nás. O to viac, keď sa pozreli na fotku zranenej ženy v potrhanom žltom saku pokrytej prachom.
Po dvoch explóziách na letisku Zaventem ostala sedieť so šokovaným výrazom v kresle a stala sa jednou z hlavných tvárí útokov, ktoré ukázali, akí sme proti chladnokrvnosti iných bezradní. Teraz svet konečne pozná jej meno. Išlo o indickú letušku a matku dvoch detí Nidhi Chaphekar (41) z Bombaja, ktorá sa podľa spravodajského servera 9news momentálne zotavuje v nemocnici.
Médiám sa takisto podarilo zistiť, že už 15 rokov pracuje pre leteckú spoločnosť Jet Airways a je jednou zo zamestnancov týchto aeroliniek, ktorých atentáty zasiahli. „Čakala, kedy bude môcť nastúpiť na let z Bruselu do amerického Newarku. Nemáme podrobné správy o rozsahu jej zranení, ale vieme, že je v rukách lekárov,“ uviedol hovorca Jet Airways. Strhujúcu snímku, na ktorej je práve Nidhi spoločne s ďalšou zúfalou ženou, vytvorila gruzínska novinárka Ketevan Kardava (36), ktorá pôsobí v Bruseli a je korešpondentkou gruzínskeho rádia. Chystala sa práve odletieť do Ženevy.
Nateraz sa žurnalistka nachádza v Belgicku a je stále v šoku. V telefonickom rozhovore s reportérmi si neustále vyčítala, že bezradným ľuďom nedokázala pomôcť. „Každý bol pokrytý krvou, bomby im odtrhli končatiny. Kričala som na doktorov, ale nikto tam nebol, nikto neprišiel,“ uviedla Kardava, autorka dojímavej snímky, ktorá sa objavila na viacerých titulných stranách európskych denníkov.