Rakúskemu verejnoprávnemu rozhlasu to v sobotu potvrdil šéf tamojšieho Spolkového úradu pre ochranu ústavy a boj proti terorizmu Peter Grindling. "Dokumenty s osobnými údajmi členov IS, o ktorých v prvej polovici marca informovali britské médiá, obsahujú aj iné "odkazy na Rakúsko", cituje Grindlinga spravodajský portál ORF. Po preskúmaní týchto listín však podľa neho vyšlo najavo, že obsahuje oveľa menej údajov, ako sa pôvodne predpokladalo.
Zatiaľ čo prvé správy informovali o zozname s údajmi 22 000 bojovníkov IS, citovaný rakúsky predstaviteľ hovorí o "niečo vyše 5000 záznamov". Spojenie s Rakúskom má podľa Grindlinga len "veľmi málo" z týchto osôb, pričom Viedeň preveruje i údaje, ako sú telefónne čísla alebo zápisy o cestovaní do Sýrie cez rakúske územie. Veľká časť týchto údajov je však nejasná.
Grindling počas dnešného vystúpenia v rozhlase taktiež upozornil, že podobné teroristické útoky, aké sa odohrali v utorok v Bruseli, sú možné aj v Rakúsku a napriek maximálnemu nasadeniu bezpečnostných zložiek "neexistuje stopercentná bezpečnosť". Rakúsky minister spravodlivosti Wolfgang Brandstetter tento týždeň potvrdil, že v Salzburgu momentálne zadržiavajú vo vyšetrovacej väzbe dvoch údajných džihádistov, ktorí sú napojení na osoby stojace za útokmi v Bruseli a predtým v Paríži.