Podľa agentúry MTI Halmosi spolu s náčelníkom generálneho štábu maďarských ozbrojených síl Tiborom Benköm preveroval pri obci Ásotthalom situáciu na štátnych hraniciach.
Predstaviteľ polície povedal, že na 174-kilometrovom úseku maďarsko-srbských hraníc slúži vyše tisíc policajtov a vojakov. "Od začiatku roka zadržali hliadky doposiaľ 5589 narušiteľov hraníc, pričom vlani v rovnakom období bol tento počet 29.500," dodal Halmosi.
Počas utečeneckej krízy chce Macedónsko ponechať svoje hranice uzavreté najmenej do konca tohto roka. Uzniesol sa na tom v pondelok macedónsky parlament, informovala s odvolaním sa na miestne médiá agentúra DPA. Parlament podľa správy tiež predĺžil stav núdze vyhlásený v auguste 2015, ktorý umožňuje nasadenie armády na hraniciach krajiny.
Uznesenie sa týka najmä hraníc s Gréckom a Srbskom, uviedli grécke médiá. Od februára tohto roka je macedónsko-grécka hranica fakticky zatvorená - utečenci a migranti cez ňu nemôžu prechádzať na tzv. balkánskej trase ďalej smerom do západnej a severnej Európy.
V gréckej pohraničnej obci Idomeni odvtedy uviazlo okolo 12.000 ľudí čakajúcich na otvorenie hranice. Žijú tam v zlých podmienkach v provizórnom tábore. Snahy gréckej vlády dostať týchto migrantov do organizovaných záchytných táborov v iných častiach Grécka dosiaľ zlyhávajú - okrem iného sa stále opakovane šíria dohady, že hranicu by predsa len mohli otvoriť.
.