Odsúhlasenie parlamentom a následné zloženie prezidentskej prísahy bolo považované za formalitu, keďže 59-ročný Quang nemal žiadneho protikandidáta, informuje agentúra Reuters. Vietnamský systém vlády nestanovuje, kto je najvyšším predstaviteľom krajiny, a oficiálne tak stojí na jej čele trojica prezident, predseda vlády a šéf komunistickej strany. Podľa expertov je však prezidentský post ceremoniálnejší ako ostatné.
Predošlým pôsobiskom Quanga bolo ministerstvo verejnej bezpečnosti, čo je orgán so širokými právomocami a úlohami, medzi ktoré patrí aj zhromažďovanie spravodajských informácií. Dosluhujúce Národné zhromaždenie Vietnamu momentálne dozerá na vymenúvanie nového vedenia krajiny, ku ktorému dochádza tri mesiace pred pôvodne plánovaným termínom. Uznesenie schvaľujúce vymenovanie Quanga za prezidenta podporilo 460 zo 465 hlasujúcich zákonodarcov.
Jednou z prvých úloh nového vietnamského prezidenta bude prijatie amerického náprotivku Baracka Obamu, ktorý pricestuje do Hanoja v máji ako prvý šéf Bieleho domu za posledné desaťročie.