02.04.2016 22:36 | Šport | Futbal

Famózny obrat Realu Madrid: Ronaldo rozhodol El Clásico v oslabení!

V poradí 231. El Clásico sa stalo korisťou futbalistov Realu Madrid.

Zverenci trénera Zinedina Zidana dokázali otočiť nedeľňajší prestížny súboj s odvekým rivalom FC Barcelona a vyhrali na Nou Campe 2:1. Po 31. kole španielskej Primery Division im síce patrí v tabuľke naďalej tretie miesto, no stratu na vedúcu "Barcu" skresali na sedem bodov.

Derby sa nieslo v znamení spomienky na Johana Cruyffa. Legendárny holandský futbalista, ktorý minulý týždeň prehral boj s rakovinou pľúc, hral za Barcelonu v rokoch 1973 až 1978 a neskôr ju viedol ako tréner (1988-1996). Vedenie katalánskeho veľkoklubu si uctilo tímovú legendu počas predzápasovej ceremónie, po minúte ticha vytvorili fanúšikovia na tribúnach mozaiku, ktorá hlásala v katalánskom jazyku "Johan, ďakujeme". Rovnaké slová mali hráči úradujúceho majstra aj na dresoch.

V úvodnom polčase Barcelona držala hru pod svojou taktovkou a dokázala si vypracovať sľubnú príležitosť, no Suarez po prihrávke Neymara nedokázal trafiť loptu pred prázdnou bránou. Na druhej strane zaujal Ronaldov priamy kop, ktorý preletel ponad brvno. Diváci na Nou Campe sa dočkali vytúženého gólu až v 56. minúte, keď si na rohový kop Neymara nabehol Pique a presnou hlavičkou poslal domácich do vedenia. Z neho sa radovali iba šesť minút, na druhej strane po stečovanej prihrávke Kroosa sa v akrobatickej polohe strelecky presadil Benzema - 1:1. Hostia dostali krídla a začali sa ešte viac tlačiť dopredu.

V 81. minúte sa tešil Bale z gólu, ale rozhodcovia ho neuznali, pretože si waleský krídleník v súboji Albom pomohol rukami. Vzápätí Ronaldo svojou strelou zvnútra šestnástky obtrel brvno. Hráči Realu nakoniec dohrávali stretnutie s 10 hráčmi po tom, čo v 85. min. dostal Sergio Ramos po tvrdom sklze na Suareza druhú žltú a teda automaticky červenú kartu. Tá však nezobrala Madridčanom vietor z plachiet. O pár sekúnd neskôr našiel Bale centrom Ronalda, ktorý sa v šestnástke skvele uvoľnil a popod padajúceho Brava poslal loptu do siete - 1:2. Barcelončania už nedokázali s výsledkom nič spraviť a pretrhli tak dlhočiznú šnúru bez prehry, ktorá trvala 39 stretnutí.

Otvoriť galériu

Zidane tak bude na svoje prvé El Clásico v pozícii trénera spomínať iba v najlepšom. V 231. vzájomnom dueli s "Barcou" si Real pripísal 93. víťazstvo, Barcelona zaznamenala 90 výhier, 48 duelov sa skončilo nerozhodne. V prvom vzájomnom stretnutí v tejto sezóne zvíťazili "blaugranas" na pôde Realu vysoko 4:0.