Titul majsterky sveta ukoristila len 16-ročná Ruska Jevgenija Medvedevová, ktorá na striebornú pozíciu odsunula domácu Američanku Ashley Wagnerovú, bronz získala ďalšia Ruska Anna Pogorilá.
Rajičová od rozhodcov dostala za voľnú jazdu 116,49 bodov a len o pol bodu zaostala za jej rekordom z minuloročnej Skate America. Celkovo si však spolu s krátkym programom, v ktorom skončila 15., vytvorila nové osobné maximum 173,05 bodov. Zverenka trénera Igora Krokavca a jej otca Tomislava Rajiča v januári na ME v Bratislave skončila 12., teraz v Bostone potvrdila príslušnosť vo svetovej špičke. O dve priečky si vylepšila 15. miesto z minulého roka na MS v Číne.
Pred slovenskú majsterku sa z Európaniek dostali len tri Rusky a moskovská rodáčka reprezentujúca Kazachstan Jelizabet Tursynbajevová. "S výkonom vo voľnej jazde som naozaj spokojná. Prvý skok ma vyburcoval, nakoľko mal byť trojitý a nie dvojitý. Teším sa, že následne som už všetky elementy zvládla tak, ako mali byť," sprostredkovala TASR hodnotenie 20-ročnej Slovenky Michaela Kováčik Grendelová zo SPR media. "Tu som korčuľovala omnoho lepšie ako na majstrovstvách Európy. Som rada, že som dokázala sebe aj ostatným, že dokážem dobre zajazdiť aj na takejto náročnej súťaži. Hala skvele podporovala, ale nedá sa to porovnať s domácim milujúcim publikom v Bratislave," dodala.
Otec Tom Rajič, ktorý bol zároveň vedúci slovenskej výpravy povedal: "Nicole skončila štvrtá z Európy za tromi Ruskami. Porazila všetky ostatné súperky z ME v obzvlášť ťažkej konkurencii. Rovnaký počet bodov by ju minulý rok umiestnil na deviatom mieste. Veľmi sa tešila spolu s trénerom Igorom Krokavcom a mnou. Škoda, že sa to nepodarilo v Bratislave."
Rajičová by sa v Bratislave najbližšie mala predstaviť na októbrovom Memoriáli Ondreja Nepelu. "Verím, že fanúšikovia prídu na Memoriál. Plánujeme prísť, čo však závisí od toho, či dostanem pozvánku na preteky Grand Prix ISU," doplnila Rajičová.
Nová svetová šampiónka Medvedevová išla do voľných jázd z tretej pozície po KP, ale predviedla výborné predstavenie. Za ne dostala od rozhodcov 150,10 bodov, čím prekonala svetový rekord Juhokórejčanky Yu-na Kim zo ZOH 2010. Medvedevová vyhrala aj tohtosezónne finále Grand Prix ISU a na ME v Bratislave tiež suverénne triumfovala.
Rusky tak stále vládnu ženskému krasokorčuľovaniu. Nová šampiónka na tróne vystriedala krajanku Jelizavetu Tuktamyševovú. Predviedla sedem trojitých skokov, všetky bez zaváhania. "Wow. Ani si neuvedomujem, že som vyhrala, pred rokom som ešte štartovala na juniorských MS," povedala juniorská svetová šampiónka a na otázku vo flashrozhovore o jej momentálnych emóciách dodala: "Teraz žiadne nemám. Všetky som nechala na ľade."
Dvadsaťštyriročná Wagnerová ukončila deväťročný americký medailový pôst v súťaži žien na MS. Líderka po KP Američanka Gracie Goldová situáciu nezvládla a spadla už pri úvodnej kombinácii trojitého lutza s trojitým toelupom. "Dosť sa hanbím za to, čo som predviedla. Chcem sa ospravedlniť publikum aj krajine, niet však výhovorky. Ukázala som, že ešte neviem konkurovať svetovej špičke," sypala si popol na hlavu Goldová.
V súťaži športových dvojíc obhájili titul kanadskí krasokorčuliari Meagan Duhamelová a Eric Radford. V TD Garden predviedli v sobotu perfektnú voľnú jazdu a nechali za sebou lídrov po krátkom programe Suej Wen-ťing a Chan Cchung z Číny. Bronzové medaily brali Nemci Aľona Savčenková a Bruno Massot. Savčenková už má na konte päť titulov majsterky sveta, na ME v Bratislave bola s novým partnerom strieborná. Ruskí reprezentanti zostali bez medailí, obsadili 4., 5. a 6. pozíciu. Bratislavskí majstri kontinentu Tatjana Volosožarová, Maxim Traňkov klesli z tretej pozície po KP dokonca na šiestu priečku.