Pre tamojších obyvateľov však takto doručený pozdrav zo súdu nie je žiadnym prekvapením. V chatrči, do ktorej kurióznu zásielku doručili, žije Marek (26) s rodinou. „Už ani neviem, či nám čísla pridelili mestskí policajti alebo z úradu, pošta mi však chodí. Buď nám ju donesú mestskí policajti, alebo si po ňu idem na poštu na Luník IX. Teraz však číslo na dverách nemám, maľoval som totiž dom,“ vraví.
Za neobvyklú nepovažuje takúto korešpondenciu ani súd. „Ak nebola písomnosť doručená pri úkone trestného konania, doručí sa spravidla poštou. Ak je adresátom obvinený alebo poškodený, doručuje sa mu na adresu, ktorú uviedol na tento účel,“ informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová. Radnica však v prípade nelegálnych osád postupuje odlišne.
„Z úrovne referátu sociálnych vecí doručujeme poštu spravidla osobne terénnymi sociálnymi pracovníkmi. Pošta sa však väčšinou doručuje na adresu trvalého pobytu,“ povedala hovorkyňa košickej radnice Linda Šnajdárová. Ak občan nemá trvalý pobyt v žiadnom byte, stáva sa obyvateľom mestskej časti, v ktorej mal posledný trvalý pobyt, a pošta sa mu doručuje na úrad mestskej časti.
Miesto doručenia
Miestom doručenia je podľa Občianskeho súdneho poriadku spravidla byt adresáta, ale môže ním byť aj jeho pracovisko, miesto podnikania alebo akékoľvek iné miesto, kde bude adresát zastihnutý.