Uvádza sa to v Deklarácii ĽSNS o pôsobení poslancov strany vo verejných funkciách, ktorú médiám zaslal podpredseda strany Rastislav Schlosár. "My, predstavitelia politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko sme si plne vedomí toho, že ak by sme sa ako poslanci NR SR vzdali verejných funkcií v BBSK, znamenalo by to dobrovoľné odovzdanie kraja naspäť tým, ktorí ho v minulosti zbedačili. Výsledky našej práce a úspory by vyšli nazmar a štandardní politici by mohli znova začať kradnúť," uvádza sa v texte deklarácie.
Predstaviteľov ĽSNS skúsenosti z práce v BBSK presvedčili o nedostatku kompetencií riešiť celoslovenské problémy na úrovni kraja. "Tieto je možné riešiť len na pôde parlamentu a vlády. Práve preto sme sa zúčastnili na parlamentných voľbách. Naším cieľom vo voľbách bolo získať možnosť ovplyvňovať dianie na celoslovenskej úrovni a nie ďalšie platy či osobné výhody. Preto sme sa rozhodli vzdať tých verejných funkcií v BBSK, kde to bolo možné," píše ĽSNS v deklarácii s tým, že verejné funkcie, ktoré si poslanci ponechali, budú vykonávať len za minimálnu mzdu.
Medzi poslancov NR SR za ĽSNS, ktorí si funkcie ponechali a budú ich tak vykonávať za minimálnu mzdu, patrí šéf strany Marian Kotleba, ktorý je predsedom BBSK. Na pozíciách ostávajú aj Milan Uhrík ako riaditeľ Úradu BBSK, Martin Kotleba ako referent pre investície a Jana Nehézová ako vedúca oddelenia sociálnych služieb a zdravotníctva Úradu BBSK.
Poslanec Martin Beluský sa vzdal funkcie generálneho riaditeľa a podpredsedu predstavenstva Banskobystrickej regionálnej správy ciest, a.s. Funkcie predsedu predstavenstva v tejto spoločnosti sa vzdal Rastislav Schlosár, naďalej však bude zástupcom riaditeľa Úradu BBSK. Ján Kecskés sa vzdal pozície tajomníka predsedu BBSK a z funkcie predsedu Dozornej rady Banskobystrickej regionálnej správy ciest, a.s., odišiel Stanislav Mizík.