Stal sa ním Peter Hasoň, ktorý je konateľom miestnej developerskej firmy IS Mariánka. V pútnickej obci spravuje inžinierske siete a na konte má už niekoľko vybudovaných ciest. Ľuďom sa však nepáči, že sú úzke a bez chodníkov. Okrem toho plánuje v dedine postaviť ešte 45 rodinných domov.
Po výsledkoch volieb sa v Marianke otvorila otázka, či bude nový starosta Peter Hasoň viac zvýhodňovať svoju firmu alebo samotnú obec. „Podnikám 15 rokov a tvorím hodnoty pre ľudí, ktorí tu bývajú. Nespravím to, že sa neprihlásim k svojej práci. Nech si niekto nemyslí, že hodím svoju robotu do kanála,“ odpovedal Novému Času starosta na otázku, či vie zaručiť, že nebude viac hájiť záujmy svojej firmy. Hoci sa konateľstva musí vzdať zo zákona, na svojej stránke píše o developerských plánoch do budúcnosti.
„Vlastním v Marianke ešte pozemky v troch lokalitách, kde postavím rodinné domy v súlade s územným plánom, ako aj stavebným zákonom. Sú to pozemky v lokalite Lúky, na ktorých vyrastie cca 30 domov, v lokalite Vinohrady 5 domov, v lokalite Ovsisko 10 domov,“ uvádza na stránke.
Podľa Hasoňa je potrebné vytvoriť v obci k novej výstavbe funkčné siete. Kto ich však bude spravovať? Jeho firma IS Mariánka totiž už teraz prevádzkuje časť z nich. „Budem sa snažiť o to, aby siete spravovala správcovská spoločnosť, ktorá bude pod majetkovým dozorom aj exekutívou obce, aby to bolo transparentné,“ povedal nám starosta. Obyvatelia však len pred pár mesiacmi mali problém s tým, že za plyn platili nielen Hasoňovej firme, ale aj spoločnosti Global Energy, ktorej časť sietí predal. Firmy majú pritom kanceláriu na rovnakej adrese a tiež totožné telefónne číslo. Podľa Hasoňa sa však na plyne neoprávnene obohacuje spoločnosť SPP Distribúcia.