Jeho originalitou je los mokraďový. Toto mohutné zviera síce patrí medzi pôvodných zástupcov našej fauny, no pred niekoľkými stovkami rokov bolo na slovenskom území vyhubené. Losy tak museli priviezť zo zahraničia, ašak zveropark neobývajú samé. Na ploche približne 20 hektárov žije viac ako 30 druhov zvierat.
Los mokraďový
Vynikajúci plavec vyskytujúci sa od Škandinávie a Poľska cez celú severnú Áziu až do Severnej Ameriky. Sfarbenie losa je sivočierne až cierne so sivobielymi končatinami. Najväčšieho zástupcu čeľade jelenovitých charakterizujú dlhé nohy, veľký hrb v kohútiku a neforemná predlžená hlava s previsnutým horným pyskom akožovitým lalokom na spodnej strane krku.
Hmotnosť: 315 - 630 kg
Dĺžka tela: 200 - 280 cm
Výška v kohútiku: 195 –225 cm
Potrava: kôra mäkkých drevín, vodné rastliny, borovicové ihlicie a listy stromov
Jeleň sika
Jeleň sika pochádza z juhovýchodnej Ázie a Japonska. Pôvodne sa v novom prostredí choval len vo zverniciach, ale v súčasnosti sa v Európe vyskytuje aj vo
voľnej prírode. Sika je nenáročný jeleň, ktorému najlepšie vyhovujú zmiešané lesy nižších a stredných polôh. Sfarbenie srsti je v lete gaštanovohnedé s bielymi škvrnami, v zime až hnedociernej farby.
lákadlom
Hmotnosť: 40 – 50 kg
Dĺžka tela: 120 – 140 cm
Výška v kohútiku: 80 – 85 cm
Potrava: obhrýza zelené rastliny, listy, mladé výhonky a kôru stromov
Muflón lesný
Muflón je jedinou divou európskou ovcou. Pochádza z ostrovov Sardínia a Korzika
a obýva prevažne otvorené hornaté oblasti do výšky 1600 m. U nás uprednostňuje listnaté a zmiešané lesy v pahorkatinách s nadmorskou výškou najviac 700 m. Samce sa vyznačujú mohutnými a výrazne zatočenými rohmi s vrúbkovaným
povrchom. Od jelenieho parožia sa líšia tým, že sú duté, nevetvené a zver ich nezhadzuje. Srsť má čiernohnedé sfarbenie, v zime muflónom dorastá vlnená podsada.
Hmotnosť: 35 – 50 kg
Dĺžka tela: 120 – 135 cm
Výška v kohútiku: 70 - 88 cm
Potrava: trávy, lístie stromov a kríkov, byliny, dreviny – malé stromy a kry