Renovovanie jeho pozostatkov ich však vyjde veľmi draho - plánujú na to minúť viac než 172-tisíc eur, čo sa však verejnosti nepáči. Spolu s viacerými predstaviteľmi krajiny by si radšej želali, aby sa telo vodcu pochovalo.
Telo Lenina vystavujú už niekoľko desiatok rokov v mauzóleu na Červenom námestí v Moskve. Za to, že sa jeho telo udržalo taký dlhý čas v dobrom stave, je zodpovedné špecializované lekársko-biologické laboratórium, ktoré založili v roku 1924 krátko po jeho smrti. To, že vodca ruských komunistov je stále vystavený očiam mnohých zvedavcov, však neteší mnohých ľudí. Podľa prieskumu si väčšina Rusov želá, aby Leninovo telo riadne pochovali do rodinného hrobu v Petrohrade. Za civilný pohreb je zrejme aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý by mal o osude pozostatkov ruského revolucionára rozhodnúť. Na ich obnove pracovali zamestnanci laboratória aj v roku 1941, keď ich preniesli do sibírskeho mesta Ťumeň, pretože mali strach z obsadenia Moskvy nacistami.
Kto bol Vladimir Iľjič Lenin (1870 - 1924)
- prvý komunistický vodca Sovietskeho zväzu
- stál na čele Veľkej októbrovej revolúcie v roku 1917 v Rusku
1887 - pre účasť na študentských protestoch ho vylúčili z univerzity v Kazani
1895 - uväznili ho a neskôr poslali do vyhnanstva na Sibír
1898 - oženil sa s ľavicovou aktivistkou Nadeždou Krupskou
1917 - 1924 - prvý predseda rady ľudových komisárov
1903 - 1924 - prvý vodca boľševickej strany
Mauzóleum na Červenom námestí
Vraví sa, že vláda po jeho smrti dostala niekoľko telegramov od ľudí, ktorí ju žiadali, aby Leninove pozostatky uchovala pre ďalšie generácie. Deň po jeho smrti v roku 1924 jeho telo nebalzamovali, aby zostalo do pohrebu nedotknuté. Do troch dní mali navrhnúť a postaviť hrobku. 26. januára napokon rozhodli, že ju umiestnia na Červenom námestí. Za prvý mesiac a pol navštívilo mauzóleum vyše 100-tisíc ľudí. V roku 1970 vymenili Leninov sarkofág. Dodnes jeho hrob navštívilo niekoľko desiatok miliónov ľudí. Desaťminútová prehliadka je pre návštevníkov zadarmo.