Sviatky
Slovensko má až 15 štátnych sviatkom, čím sa stáva lídrom v porovnaní s okolitými štátmi. Aj keď hrubý domáci produkt klesá, ľudia si ich nevedia vynachváliť. Veď predsa oddychom produktivita rastie. Pokiaľ teda sviatky využijeme skutočne na odpočinok. Treba si ich ale ešte rýchlo užiť, pretože nová vláda plánuje niektoré zrušiť.
Bryndzové halušky
Je to slovenské národné jedlo, ktoré musí ochutnať každý turista u nás. Robia sa zo zemiakov, múky, soli, bryndze a slaninky. Pokiaľ sa spravia naozaj poctivo, je sa čím chváliť.
Lacné a dobré pivo
Corgoň, Zlatý Bažant či Urpiner ale aj omnoho viac. Na Slovensku sa vyrába skutočne výborné pivo. Obzvlášť Briti ho milujú, ktorí chodia v húfoch do hlavného mesta, aby si ho z pár eur vychutnali. A potom obťažovali ďalší bod v našom rebríčku.
Krásne baby
O tom snáď nikto nepochybuje.
Máme skvelých športovcov
Sagan či Cibuľková patria k vrcholovým športovcom. Aj vďaka takýmto ľuďom nás už nevolajú Československo.
Tatry
Ide o najvyššiu časť Karpát, ktorá sa nachádza na hranici s Poľskom. Nájdete v nej nádhernú prírodu, ktorú chodia obdivovať každoročne tisíce zahraničných turistov. Nehovoriac o tom, že je tam dokonalý vzduch.
Domáce pálenky
Z hrušky, jablka či slivky, turistom je to jedno, hlavne, že je domáca. Fľaštičky s týmto nápojom šťastia často nosia Slováci ľuďom do zahraničia, aby ochutnali naše bohatstvo.
Skalický trdelník
Jeho výroba sa datuje už od začiatku 19. storočia. Aj keď si túto kysnutú pochúťku privlastňujú aj iné krajiny, skalický je len jeden.
Bratislavské rožky
Ďalšia sladká dobrota, ktorú by mali ochutnať všetci turisti. Plnené môžu byť orechmi ale aj makom.
Málo imigrantov
Zatiaľ, čo sa západné krajiny trápia s vysokým počtom imigrantov, my sa nemusíme báť. Berú nás skôr ako prechodnú krajinu. A kto si nie je istý, nech sa ide pozrieť aspoň raz na cudzineckú políciu, ako to tam vyzerá a (ne)funguje. Zážitok do konca života.