Jeden z dvojice striedajúcich sa pilotov Bertrand Piccard vyrazil na ďalšie pokračovanie výpravy z letiska Kalaeloa na ostrove Oahu do americkej Kalifornie. Informovala o tom vo štvrtok v noci agentúra DPA s odvolaním sa na realizačný tím. Druhý z pilotov a spoluzakladateľ projektu André Borschberg komentoval obnovenie cesty prostredníctvom živého prenosu. Najnovšia etapa letu cez Tichý oceán by mala trvať 62 hodín.
Batérie tohto slnečnou energiou poháňaného lietadla utrpeli nezvratné poškodenie vlani v júli počas poslednej, rekordnej fázy letu z Japonska na Havajské ostrovy. Podľa tímu sa batérie prehriali už počas prvého dňa letu, pričom nikto nepredvídal kolísanie ich teploty spojené s prudkými zmenami výšky v tropickom podnebí. Borschberg pristál na havajskom letisku Kalaeloa 3. júla. Jeho 118-hodinový let z japonskej Nagoje prekonal svetový rekord v dĺžke nepretržitého sólového letu. Lietadlo má na krídlach 17 000 solárnych článkov, ktoré poháňajú vrtule a zásobujú batérie energiou.
Solar Impulse 2 odštartovalo na svoju globálnu misiu vlani 9. marca z Abú Zabí, hlavného mesta Spojených arabských emirátov (SAE). Jeho nasledujúcimi zastávkami boli Omán, Mjanmarsko, Čína a Japonsko, kde sa stroj musel takmer na mesiac neplánovane zdržať po tom, ako mu prudké poryvy vetra poškodili krídlo. Lietadlo bolo počas celého obdobia opráv zaparkované v hangári Havajskej univerzity na letisku Kalaeloa na ostrove Oahu. Tím ďalej testoval iné spôsoby chladenia batérií.