Zúfalým ženám, ktoré v predajniach kolabujú a nedostávajú zaplatené nadčasy ,dali za pravdu nielen odborári, ale najmä Inšpektorát práce, ktorý spoločnosti pohrozil 100-tisícovou pokutou. Na košickom súde zároveň prebieha aj spor s bývalými predavačkami, ktoré sa z firmy rozhodli odísť, teraz však znášajú následky v podobe vymáhania peňazí za spôsobené manko. V prípade spred dvoch rokov mal v týchto dňoch padnúť aj rozsudok, pojednávanie však odročili.
„Dcéra pracovala v predajni, kde chýbala bezpečnostná služba. Prevádzka mala dve vchody, a tak zlodeji jedným vošli dnu a druhým utiekli aj s tovarom. Vzniknuté manko im potom strhávali z platu, mesačne 30 - 50 €. Dostávala mzdu 280 €, domov chodila s plačom,“ povedala matka bývalej predavačky v Milk Agre. Dokopy 11 zamestnankýň už nevládalo znášať útrapy, a tak postupne dali výpoveď.
„Inventúra sa však urobila až po mesiaci a teraz od nich požadujú údajnú škodu,“ doplnila ďalšia čitateľka Nového Času, podľa ktorej nemajú tieto ženy ani advokáta a musia sa tak obhajovať samy. V tomto prípade ženám nevedia pomôcť ani odborári zo Zväzu pracovníkov obchodu a cestovného ruchu. „Bolo by to iné, ak by boli u nás združené. Aj nami ponúknutá pomoc predavačkám je výnimočná, chceme im však pomôcť. Viac by sme však vedeli dosiahnuť, ak by boli našimi členkami,“ uviedla Božena Peráčeková z odborového zväzu.
Vtedy môžu odborári aj priamo rokovať s vedením spoločnosti, teraz vedia iba poskytnúť právne poradenstvo. Podľa výpisu z obchodného registra má firma troch spoločníkov - Jozefa Kundráta, Ľubomíra Výbošťoka a Michala Boreckého. Posledne menovaný má adresu trvalého bydliska v Prešove, kde je aj sídlo firmy, a ďalší dvaja v neďalekom Veľkom Šariši. Napriek opätovnej žiadosti o reakciu firma na položené otázky nereagovala.