Posťažovala sa na to na sociálnej sieti Facebook. "Ponáhľala som sa dnes na hodinu otázok, prišla som tesne pred položením otázky ministrovi Richterovi. Mala som so sebou v šatke svoju Zorku, lebo som chcela v pléne pobudnúť len 20 minút. Nevpustili ma však dnu, pretože do pléna nemôže ísť nikto iný okrem poslancov. Ani päťmesačné dieťa s mamou," opísala Petrík.
Je presvedčená, že dieťa patrí k matke. "Veď je rok 2016. A preto ma zaskočili počudovaní zamestnanci parlamentu, ktorí dali najavo, že dieťa v tejto budove nie je vítané. Neprekvapuje ma to, pohostinnosť som už raz precítila, keď som v celom areáli NR SR nenašla ani jeden prebaľovací pult. Tento zastaraný rokovací poriadok je potrebné zmeniť. Idem do toho," vyhlásila na Facebooku Petrík.
Podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) pripustil podrobnejší výklad rokovacieho poriadku, aby sa vec pre budúcnosť vyriešila. Nepáči sa mu však, že to oznámila na sociálnej sieti a v médiách a nešla rovno za ním. "Stačí prísť a opýtať sa," povedal Bugár v pléne. Podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová, ktorá čaká dieťa a plánuje s ním chodiť do parlamentu, sa Simone Petrík ospravedlnila za to, že nebola vpustená do rokovacej sály. Chcela by, aby poslankyne-matky mohli chodiť do pléna s bábätkami.
Šéfka komunikácie parlamentu Zuzana Čižmáriková potvrdila, že v súčasnosti rokovací poriadok NR SR nepozná vstup inej osoby ako poslanca do pléna. "Doteraz pani poslankyne nejavili záujem pracovať s malými bábätkami v pléne NR SR. Národná rada sa samozrejme nebráni zmenám, ale treba takúto požiadavku predniesť na grémiu a schváliť všetkými poslancami, resp. zastúpenými predsedami strán. A ak sa tak stane, rokovací poriadok sa upraví tak, aby pani poslankyne mohli s malými bábätkami pracovať aj počas rokovania schôdze priamo v pléne," uviedla pre TASR.