Podľa vyhlásenia ruského ministerstva obrany, ktorého citovala agentúra Reuters, Moskva nepodnikala v uplynulých dňoch nijaké nálety v danej oblasti. "Podľa našich informácií sa objavilo 27. apríla večer nad Aleppom prvýkrát po dlhej prestávke lietadlo, ktoré patrilo jednej z krajín takzvanej koalície proti Islamskému štátu," vyhlásil ruský rezort obrany.
K útokom na Aleppo sa vyjadrili aj Spojené štáty, ktoré sú "obzvlášť zdesené" zasiahnutím tamojšej nemocnice al-Kuds, kde podľa údajov Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) zahynulo najmenej 27 ľudí vrátane lekárov a detských pacientov. "Dôrazne odsudzujeme túto vlnu náletov a ostreľovania, pri ktorej bolo v Aleppe usmrtených len za ostatných 24 hodín viac ako 60 ľudí," povedal hovorca Bieleho domu Josh Earnest.
Osobitný vyslanec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura v rozhovore pre televíznu stanicu al-Arabíja povedal, že zasiahnutie nemocnice v Aleppe počas náletov v noci na štvrtok nepovažuje za výsledok omylu. Nezmienil sa však o tom, kto by mohol byť za tieto útoky zodpovedný.
Aleppo je momentálne jedným z hlavných bojísk sýrskej občianskej vojny. Nedávno uzavreté prímerie je porušované a mierové rokovania v Ženeve stagnujú. De Mistura vyzval Spojené štáty a Rusko, aby pomohli oživiť tieto rokovania, ktoré podľa neho "visia na vlásku". Hlavný vyjednávač sýrskej opozície na mierových rokovaniach Muhammad Allúš obvinil z ničivých náletov na Aleppo vládu prezidenta Bašára Asada, sýrska armáda však tieto obvinenia poprela.