Uviedol to v piatok vo svojom príhovore k účastníkom sympózia o regeneratívnej medicíne, zameraného aj na rakovinové ochorenia detí a mladistvých. Regeneratívna medicína je oblasťou medicíny, ktorá využíva mezenchýmové kmeňové bunky na regeneráciu opotrebovaných a poškodených druhov tkanív.
Pápež vo svojom príhovore zdôraznil, že pri výskume na akademickej pôde treba aj vo farmaceutickom priemysle venovať "neochvejnú pozornosť" morálnym otázkam - aby boli "chránené ľudské životy a dôstojnosť človeka." František zopakoval aj svoje predošlé pripomienky, keď uviedol, že pokiaľ ide o zdravotnú starostlivosť a pokrok v ďalších oblastiach, treba bojovať s "ekonomikou vylúčenia a nerovnosti", pretože inak by "hodnotu ľudského života prevážil mechanizmus zisku."
Usporiadateľom konferencie o regeneratívnej medicíne je Vatikán a okrem lekárskych kapacít a významných duchovných je jedným z jej hostí aj americký viceprezident Joe Biden, ktorý sa vo svojom príspevku sústredil práve na výskum rakoviny. Biden uviedol, že svet je na prahu nebývalých vedeckých a lekárskych objavov, pričom však upozornil, že je dôležité nezabudnúť na to, že za touto prácou sú životy skutočných ľudí.
V príhovore spomenul aj smrť svojho syna Beaua, ktorý vlani podľahol rakovine mozgu. Uviedol, že v prípade chorých detí, manželov či iných milovaných človek vždy v sebe živí nádej, že na ich bolesť a chorobu existuje alebo sa nájde liek. Vyhlásil tiež, že medzinárodné spoločenstvo musí rakovinu zastaviť tak, ako už zastavil aj infekčné choroby. Vyzval na širšie zdieľanie vedeckých informácií a zvýšenie investícií do výskumu, pričom svoj apel osobitne adresoval filantropom, vládam a korporáciám.
Počas svojej návštevy v Ríme a vo Vatikáne mal Biden, ktorý je katolíckeho vierovyznania, v programe aj schôdzku so štátnym sekretárom Svätej stolice kardinálom Pietrom Parolinom a talianskym premiérom Matteom Renzim.