Diskusiu delegátov rady zhodnotil Procházka ako otvorenú. Delegáti sa zhodli na troch základných bodoch uznesenia. "Rada slovenských regiónov strany #Sieť vníma volebný výsledok ako sklamanie v porovnaní s očakávaniami, ale zároveň ako príležitosť naplniť podstatnú časť plánu fungujúceho štátu. Vyslovuje predsedovi #Siete Radoslavovi Procházkovi uznanie a podporu za jeho postup v povolebných rokovaniach. Hlási sa k záväzkom programového vyhlásenia vlády a žiada Predsedníctvo #Siete aj predstaviteľov v orgánoch zákonodarnej i výkonnej moci o promptné a dôsledné presadzovanie týchto záväzkov do života," uviedol Procházka.
Regióny sa vyslovili za prijatie účinného protischránkového zákona, antibyrokratického balíčka pre malých a stredných zamestnávateľov a konkrétne kroky pomoci menej rozvinutým okresom. Od vlády a parlamentu v príprave na slovenské Predsedníctvo v Rade EÚ očakávajú, aby poukázali na dôležitosť zotrvania Veľkej Británie v únii. Starostovia a primátori z regiónov požiadali vládnu koalíciu, aby sa zasadila o získanie tzv. investičnej výnimky, ktorá by umožnila rýchle dobudovanie ciest.
Procházka uviedol, že všetky ich priority boli podmienkou pri povolebných rokovaniach so Smerom-SD, SNS a Mostom-Híd. Je presvedčený, že sa aj zrealizujú. Očakávajú aj rýchlu prípravu konkrétnych akčných plánov v oblasti regionálneho rozvoja.
Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely informoval, že medzi prvými okresmi, ktorých sa akčné plány dotknú, budú Sobrance a Rimavská Sobota. Uviedol, že k rozvoju regiónov patrí aj budovanie komunikácií. Dokončenie diaľnice D1, ktorá spojí Bratislavu s Košicami, odhaduje v plnom profile na rok 2020. V procese riešenia je aj úsek R4 Bidovce – Budimír, ktorý tvorí obchvat Košíc. Dostavbu kruhovej križovatky pri ZVL v Prešove očakáva do konca roka 2018. Nového zhotoviteľa prác v Prešove nezverejnil.