Obaja totiž krátko po sebe skončili v nemocnici s nebezpečným krvácaním do mozgu! Nešťastný úraz položil Letka na nemocničné lôžko a následky hrozivého pádu znáša dodnes. Po prevoze do špitálu si herec vypočul nepríjemné správy, ktoré mu urobili nemalé vrásky. Momentálne je už v domácej liečbe, no následky desivého pádu si vybrali svoju daň a herec sa stále pasuje s nepríjemnými zdravotnými problémami.
Pred pár dňami sa hercovi Ivanovi Letkovi prihodila nehoda, ktorá ho na nejaký čas pripútala na nemocničné lôžko. „Keď som vychádzal z garáže, tak som sa potkol o kovový prah a spadol som na železný rošt,“ povedal Novému Času herec, ktorého ihneď po nešťastnom páde odviezli do nemocnice. Tu si od lekárov vypočul vážnu diagnózu.
„Museli ma zašívať a mal som krvácanie do mozgu,“ priznal herec. Po týždni strávenom v nemocnici sa Letko lieči doma, avšak stále má veľké bolesti. Našťastie najhoršie už lekári zažehnali, avšak nepríjemný úraz si i tak vybral svoju daň. „Doteraz ma bolí pravá ruka, nemal som to zlomené, ale pohyb ruky je veľmi obmedzený a nemôžem ňou dobre hýbať,“ vysvetlil dozvuky svojho pádu Letko. Herec však verí, že sa všetko čoskoro zahojí, a na svojom uzdravení už začal tvrdo pracovať. „Pôjdem na rehabilitáciu do jedného súkromného centra,“ prezradil svoje plány týkajúce sa rekonvalescencie sympatický herec.
Rovnaké trampoty
Letko sa momentálne nachádza v domácej liečbe, podobne ako jeho kolegyňa Eva Rysová. Tá sa v rovnakej situácii ocitla len nedávno, keď jej zdravotné trápenie spôsobil pád zo schodov. Tak ako Letko, aj ona vtedy pobudla pár týždňov v nemocnici, kde sa musela podrobiť sérii rôznych vyšetrení. Tie potvrdili krvácanie do mozgu.
„Určite by som chcela nakrúcať, aspoň po troške, to je taký životabudič,“ povedala po nehode na margo účinkovania v Búrlivom víne Rysová. Našťastie sa babka Anka a dedko Zoli z Búrlivého vína už cítia lepšie a obaja sa chystajú na návrat do seriálu." Búrlivé víno sa momentálne nerobí, je tam pauza, keď sa začne znovu nakrúcať, tak chcem byť v poriadku, ja sa ešte do práce vrátim, o tom nepochybujem," dodal na záver s optimizmom Letko.
Pavel Traubner, neurológ
- Každý úraz hlavy treba vyšetriť pomocou či už CT, magnetickej rezonancie alebo ultrazvuku, či ide o „banálny“ otras mozgu, alebo či nejde o ďalšie poškodenie mozgu. To môže byť aj spomínané krvácanie, čo je veľmi nebezpečné život ohrozujúce zranenie. Pri krvácaní do mozgu ide o krvácanie v dôsledku úrazu hlavy, pričom poznáme viac typov. Najčastejšie je epidurálne krvácanie, čo je z tepny, alebo subdurálne krvácanie, ktoré je zo žily. Okrem toho môže byť ešte
krvácanie priamo do mozgového tkaniva, ktoré rovnako spôsobuje vážne problémy a všetky istým spôsobom ohrozujú život.