12.05.2016 21:34 | Šport | Hokej

Rusi hrali naplno do úplného konca: Dánom nadelili desiatku a stále boli hladní po góloch!

Hokejisti domáceho Ruska zvíťazili vo svojom štvrtom zápase na 80. MS nad Dánskom vysoko 10:1 a v tabuľke A-skupiny poskočili na druhé miesto za Česko.

K suverénnemu víťazstvu domácich najviac prispel Šipačov, ktorý strelil dva góly a pri troch asistoval. Dáni budú v turnaji pokračovať už v piatok o 19.15 SEČ proti Lotyšsku, Rusi nastúpia v sobotu o 15.15 proti Švajčiarsku.

Rusko - Dánsko 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)

Góly: 3. Marčenko (Dadonov, Zajcev), 13. Čudinov (Šipačov, Panarin), 14. Zajcev (Burmistrov), 31. Mozjakin (Dacjuk, Ľubimov), 34. Mojakin (Dacjuk, Ľubimov), 34. Širokov (Vojnov), 38. Dadonov (Šipačov, Panarin), 42. Šipačov (Dadonov, Panarin), 45. Šipačov (Dadonov, Panarin), 56. Panarin (Vojnov, Šipačov) – 30. Hansen (Ehlers, Eller). Rozhodcovia: Öhlund (Švéd.), Fraňo – Lederer (obaja ČR), Pihlblad (Švéd.), vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0.

Zostavy:

Rusko: Bobrovskij (47. Sorokin) – Jemelin, Vojnov, Čudinov, Belov, Zajcev, Marčenko, Antipin – Sannikov, Dacjuk, Mozjakin – Panarin, Dadonov, Šipačov – Telegin, Ľubimov, Kalinin – Plotnikov, Širokov, Burmistrov.

Dánsko: S. Nielsen (Dahm) – M. Lauridsen, Nich. Jensen, Bödker, Lassen, D. Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen – Ehlers, Eller, J. Hansen – Nick. Jensen, Storm, Madsen – Björkstrand, Green, Christensen – Bau, Aagaard, Poulsen – Starkov.

Priebeh zápasu

Na ruských hokejistoch bola od úvodu zápasu viditeľná snaha o rýchly gól. Ten už v 3. minúte dosiahol obranca Marčenko a favorit zápasu sa upokojil. Nasledovali tri nevyužité presilovky Rusov v krátkom slede, no v 13. minúte už domáci viedli o dva góly po zásahu Čudinova. Keď o 21 sekúnd na to obranca Zajcev zvýšil na 3:0, bolo o víťazovi de facto rozhodnuté. Rusi kontrolovali hru a Dánom veľa nedovoľovali. Dánom svitla nádej na solídny výsledok v 30. minúte po góle Hansena, ale keď krátko na to využil ruskú presilovku Mozjakin, viedli Rusi znovu o tri góly - 4:1. V 34. minúte sa v priebehu desiatich sekúnd presadili Mozjakin a Širokov a o štyri minúty zvýšil Dadonov už na 7:1. V tretej časti pridal Šipačov ďalšie dva góly a desiatka visela vo vzduchu. K zaujímavému momentu prišlo v 47. minúte, keď mali hrať Dáni prvú presilovku. Ruský tréner Znarok stiahol z bránky Bobrovského a dal šancu Sorokinovi, ktorý si v oslabení poradil s dánskymi pokusmi. Prvý dvojciferný výsledok na šampionáte zariadil v 56. minúte Panarin v presilovke.