Spravil jedinú chybičku, a tak mu uznali len 2 351 miest. Napriek tomu sa mu podarilo pokoriť šesťročný slovenský rekord a verí, že tak skoro ho nikto neprekoná.
Väčšina smrteľníkov pozná iba základný údaj pí, a to 3,14. V roku 1949 počítač Eniac určil hodnotu s presnosťou 2 037 desatinných miest za 70 hodín! Šimonovi napísanie 3 000 čísiel trvalo presne jednu hodinu a jednu minútu. No už po 14 minútach mohol komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svítok oznámiť skvelú správu: „Slovenský rekord je vyrovnaný.“
Rekord držala od roku 2010 žiačka zo Sabinova s 1 000 desatinnými miestami Ludolfovho čísla. Šimon však pokračoval ďalej, až kým ich nemal napísaných 3 000. Napokon mu komisári uznali 2 351 desatinných miest, čo ho tiež potešilo. „Pripravoval som sa sedem mesiacov, najskôr hodinu denne, no posledných 500 čísiel som sa naučil v nedeľu za 13 hodín,“ uviedol prvák Šimon, ktorý sa pred dvoma mesiacmi pomýlil pri čísle 1 031.
S výkonom bol spokojný aj jeho otec Róbert. „Zapamätať si toľko čísiel nedokáže ktokoľvek. Som spokojný. Ja si pamätám iba štyri čísla,“ uviedol hrdý otec. Igor Svítok rekord potvrdil. „Hodnota bola prekonaná vysokým rozdielom a rekord je platný,“ povedal komisár.
Ludolfovo číslo
Ludolfovo číslo má znak gréckeho malého písmena pí. Konštanta sa používa v matematike, vo fyzike a v iných vedách. Prvé tri cifry, ktoré sú všeobecne známe, sú 3,14. Obdivuhodné je preto, že medzi číslami neexistuje logická súvislosť. Číslo má nekonečný a neperiodický desatinný rozvoj.