Blair ďalej uviedol, že len samotné nálety militantov z IS nepremôžu. „Budete musieť proti nim viesť riadnu pozemnú vojnu,“ povedal. Dodal, že dôležitú podpornú úlohu by v nej mali zohrať práve britské, americké a ďalšie západné vojská.
„Ozbrojené sily Ameriky, Británie, Francúzska a ďalších veľkých krajín majú ako skúsenosti, tak aj potenciál,“ uviedol politik v rámci diskusie o otázkach zahraničných vecí, ktorá sa dnes konala v Londýne. Blair vyzdvihol, že je potrebné zamyslieť sa nad tým, aký je cieľ západných vojsk. „Je našim cieľom poraziť tohto nepriateľa, teda Islamský štát? Moja odpoveď je áno,“ dodal.
Blairove rozhodnutie pripojiť sa v roku 2003 k invázii vtedajšieho amerického prezidenta Georgea W. Busha v Iraku ostáva v dodnes Británii spornou otázkou. Podľa AP je pravdepodobné, že si Blair za toto rozhodnutie vyslúži kritiku aj v dlhoočakávanej správe o vojne v Iraku a jej následkoch, ktorá má byť zverejnená v júli.
Blair trval na stanovisku, že jeho vláda urobila správne, keď sa rozhodla zosadiť vtedajšieho irackého diktátora Saddáma Husajna. Pripustil však, že v rámci vojenskej invázie sa urobili chyby a podcenili sa podľa neho „destabilizačné sily“, ktoré sa v Iraku po Husajnovom zosadení objavili.