Náklady na kontinentálny šampionát sa síce vyšplhali na 2,1 milióna, ale príjmy dosiahli 2,85 milióna. "Je to vysoko nad naše očakávania. Získali sme kapitál, akým Slovenský krasokorčuliarsky zväz nedisponoval v minulosti, na prevádzku sme od ministerstva školstva dostávali približne 180.000 eur ročne," povedal predseda organizačného výboru Martin Letenay na sobotnej tlačovej konferencii.
ME priniesli úspech z finančnej, športovej i diváckej stránky. "U Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) máme otvorené dvere zorganizovať ďalšie podujatie. Reálne to vidím v roku 2021 alebo 2022. Lobovať začneme už na júnovom kongrese ISU v chorvátskom Dubrovníku, kde sa bude voliť nové vedenie organizácie," dodal Letenay.
Na prelome septembra a októbra sa v Bratislave uskutoční Memoriál Ondreja Nepelu, známy tiež ako Ondrej Nepela Trophy. Preteky sú pre mnohých štartom sezóny, minulý rok sa na nich napríklad zúčastnili všetky tri medailistky v kategórii žien z ME 2016. "Dúfame, že sólistka Nicole Rajičová aj tanečný pár Federica Testa, Lukáš Csölley sa predstavia s novými programami," pokračovala prezidentka Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Felicitas Babušíková. Pre reprezentantov budú vrcholom nasledujúcej sezóny majstrovstvá sveta, na ktorých pôjde o miestenky na zimné olympijské hry 2018.
Vedenie zväzu však myslí aj za Pjongčang. "Sú pred nami dva olympijské cykly a chceme zúročiť všetky investície. Konečne máme i vlastné zdroje na financovanie štátnych rozvojových projektov, ktoré si vyžadujú spolufinancovanie. Pomôžu nám v najbližších rokoch, možno až desaťročí," uviedol Letenay.
Podľa aktuálnych štatistík ISU z 30. apríla sa Testa s Csölleyom dostali vo svetovom rebríčku na jedenáste miesto, v porovnaní s uplynulým rokom si polepšili o štyri priečky. "V tomto hodnotení sú spomedzi Európanov na šiestej pozícii. Rajičová sa posunula z osemnásteho na sedemnáste miesto a je deviata v rámci Európy," informovala Babušíková.