Ostatné opozičné strany, teda Sme rodina a Ľudovú stranu Naše Slovensko k dohode neprizvali. Dohoda SaS a OĽaNO s pristúpením ďalších strán vyslovene neráta. Môže byť však novelizovaná. Opozičná rada sa bude stretávať podľa dohody spravidla raz do mesiaca. Na jej rokovaní budú prítomní zástupcovia poslaneckých klubov. Podľa dohody o vzniku Opozičnej rady sa budú SaS a OĽaNO informovať o predkladaní návrhov zákonov.
Budú tiež koordinovať postup pri zvolávaní mimoriadnych schôdzí parlamentu či odvolávaní členov vlády. Koordinovať majú spoločne aj svoje mediálne výstupy, ktoré sa týkajú rôznych káuz. V minulom volebnom období fungovala v parlamente Ľudová platforma, ktorá vznikla na základe dohody troch opozičných strán KDH, Most-Híd a SDKÚ-DS.
Kollár je politické riziko
Tomáš Koziak, politológ - Kollárova politická strana a Kollárova osobnosť ťahá za sebou veľa nášľapných mín a pokiaľ sa nevyjasnia, je to politické riziko. Zmluva predpokladá aj odbornú politickú činnosť a v Kollárovej strane nie sú ľudia, ktorí by boli experti na riadenie politiky. V jeho prípade hovoriť o štandardnej strane sa ešte nedá. Je to naozaj veľký otáznik a ako sa bude vyvíjať, nevieme. Nevieme ani to, či dokáže prežiť viac, ako jedno volebné obdobie.