Ich biznisu by mohol pomôcť výsledok štúdie talianskych ekonómov a sociológov. Tí sa totiž zaoberali vzťahom sčítanosti rodičov na sociálno-ekonomické postavenie ich potomkov. A z výsledku vyplýva, že deti z domácností, kde je veľa kníh a číta sa, sú v dospelosti tými najbohatšími.
Štúdia doktorov Giorgia Brunella, Guglielmo Webera a Christopha Weissa z Padovskej univerzity zhŕňa výsledky pozorovaní 6000 Európanov, ktorí sa narodili v minulom storočí. Všíma si to, koľko mali títo muži v detstve okolo seba kníh, a aké majú dnes spoločenské a ekonomické postavenie.
U mužov, ktorí mali o rok dlhšie vzdelanie, bol v priemere príjem vyšší o deväť percent, platilo to ale len v prípade, že vyrastali medzi množstvom kníh. U mužov, ktorí absolvovali rovnaký počet rokov, ale ktorých rodičia knihy doma nemali, alebo len málo, bol príjem vyšší len o päť percent. U mužov s najväčšími knižnicami bol naopak rozdiel v príjmoch o dvadsaťjeden percent vyšší.
"Knihy zrejme hrajú svoju rolu, pretože deti podporujú v čítaní, ktoré má pozitívny vplyv na výsledky v živote aj v zamestnaní. Takže dom plný kníh znamená výborné štartové podmienky pre deti, ktoré chcú mať raz vysoké sociálno-ekonomické postavenie," tvrdia autori v článku časopisu Economic Journal.