Podľa zdroja Nového Času za tým majú byť finančné ťažkosti. Luxusné zmluvy mu VšZP zrušila a Kostka prestal platiť svojich zamestnancov.
Len pred mesiacom Nový Čas informoval o tom, že Pavlovi Kostkovi sa darí aj napriek zrušeným zmluvám. V Bratislave totiž presťahoval svoju masérsku kliniku do väčších a lepších priestorov na Poliklinike Tehelná, tie dokonca rekonštruoval z vlastného vrecka. Avšak dnes je realita celkom iná. Na dverách prevádzky je zavesený oznam o zmene pracovných hodín.
V piatok o 10. hodine sme ho boli navštíviť, no dvere boli zatvorené. „Už asi na kliniku nepríde, pretože všetci zamestnanci dali výpovede a niektorí sú na dovolenke z dôvodu nevyplatenia mzdy,“ povedala bývalá Kostkova zamestnankyňa, ktorá si neželala byť menovaná, no jej meno má redakcia k dispozícii. Miliónový masér už dávnejšie zatvoril kliniky v Banskej Bystrici a Nitre, podobný osud zrejme čaká aj ostatné prevádzky. Jediná funkčná by mala zostať jeho pôvodná klinika v Spišskej Belej. „Žiadny zamestnanec mu nebude pracovať zadarmo,“ hovorí náš zdroj.
Nový Čas sa pokúšal spojiť aj s Kostkom. „Ďakujem, že ste zavolali,“ povedal do telefónu a zložil. Na následnú SMS s otázkami nereagoval. VšZP mu zmluvu na viac ako 3 milióny vypovedala v apríli, jej platnosť vyprší na konci júna. Okrem miliónovej zmluvy dostal Kostka aj dotáciu 20-tisíc eur z rezervy predsedu vlády, tá putovala do neziskovky s názvom Výskum Thomasa Alva Edisona, kde bola štatutárom Slávka Kostková, taktiež zo Spišskej Belej. V marci sa však sama neziskovka prihlásila s tým, že chce dotáciu vrátiť.
Ako vyzeral Kostkov biznis?
- Vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni si vybavil unikátny kód výkonu zdravotnej starostlivosti.
- Bola to len zmes štandardných zdravotníckych výkonov v oblasti fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.
- Za jeden „masážny výkon“ si od VšZP účtoval 45 eur, ostatné poisťovne to isté preplácajú sumou 2 až 5 eur.
- VšZP zmluvy za viac ako 3 milióny eur začala preverovať a v polovici apríla ich zrušila.