Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
10.06.2016 12:00 | Šport | Futbal
Video

Francúzsky DJ nahral hymnu s miliónom fanúšikov: Je tam aj váš chorál?

Niečo unikátne túžil pre EURO 2016 vo svojej vlasti vytvoriť francúzsky DJ David Guetta, ktorý ešte na začiatku tvorenia hymny vyhlásil: „Musí to byť veľmi silné spojenie hudby s futbalom! Veď majú dosť podobnú DNA!“

Preto vyzval fanúšikov na celom svete, aby mu poslali svoj chorál, ktorý on namixuje do pozadia skladby.

Už počas žrebu skupín vlani v decembri, keď zverejnil prvých 30 sekúnd skladby, bolo jasné, že to bude hit, ktorý chytí za srdce. Konečný produkt dal dohromady slávny hitmaker so švédskou speváčkou Zarou Larssonovou a volá sa This One's For You.

"Spolupráca Davida Guettu s fanúšikmi po celom svete dala možnosť vytvoriť unikátnu pesničku, ktorá dotvorí atmosféru šampionátu," vyjadril sa k oficiálnej pesničku marketingový riaditeľ Európskej futbalovej únie (UEFA) Guy-Lauren Epstein.

 

Oficiálny tvorca otváracej pesničky šampionátu pripravil pre fanúšikov deň pred začiatkom EURO 2016 zadarmo koncert pod Eiffelovou vežou. "Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na pesničke. Takúto spoluprácu som ešte nikdy nerobil. Chcel som pripraviť niečo špeciálne a dostať fanúšikov k samotnému srdcu pesničky. Keď som požiadal o spoluprácu, tak som nečakal takú podporu z celého sveta," povedal David Guetta, ktorý má na konte deväť miliónov albumov, 40 miliónov singlov, môže sa pochváliť 55 miliónmi fanúšikov na Facebooku a štyrmi miliónmi na Twitteri.

{{ question.text }} *
  • {{ displayedQuestions > 1 ? 'Stránka' : 'Otázka' }} {{ currentPage }}/{{ totalPages }}
{{ question.text }}
{{ answer.text }}
{{ displayPercent ? Number(answer.percent).toFixed(2) + '%' : answer.votes }}
Hlasovalo: {{ poll.votes }}
Vyhodnotenie
Úspešnosť
{{ succeeded.percent }}%
Počet správnych odpovedí
{{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}
Ďakujeme za vyplnenie dotazníka.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: uka

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

2025. Trakčné vedenie naťahujú až tento rok.
Foto
Do Humenného sa vrátili vlaky: Prečo investícia vyšla na 298 miliónov eur?!
(ilustračné foto)
Foto
Chrumka za mastných 81 000 eur: Uvidíte ju a pochopíte, prečo je zaujímavá
(ilustračné foto)
Foto
Vtipnejšiu FOTO z prírody neuveríte: Sove niečo sadlo na zobák, a dobrá nálada to nebola!
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio
Rubio ohlásil veľkú novinku o Ukrajine: Je to jediný spôsob, ako ukončiť utrpenie
Zvolen v úvodnom zápase predkola play-off porazil Slovan výsledkom 2:4.
Foto
Fanúšikovia Slovana už toho majú plné zuby: Hráme najhorší hokej za posledných 20 rokov!
Sopka Fuego chrlí popol v guatemalskom Paline.
Sopka Fuego chrlí popol a lávu: Domovy muselo opustiť 30-tisíc ľudí
Zdravotný stav pápeža Františka je naďalej kritický
Dobré správy z Vatikánu! Pápež František už nie je v priamom ohrození života
Na snímke gólová radosť hráčov Trenčína.
Divákov zodvihol zo sedadiel: Neuveriteľný gól 19-ročného obrancu Trenčína!
Klimatická kríza podľa Trumpa nepredstavuje skutočné nebezpečenstvo
Foto
Donald Trump šokoval výrokom o JADROVÝCH ZBRANIACH: Slová, ktoré naháňajú hrôzu!
Logo spoločnosti X na sídle v americkom San Franciscu.
Sieť X postihol masívny výpadok: Miliardár Musk odhalil, čo bolo za tým
(ilustračné foto)
S jarnými aktivitami chvíľu počkajte: Meteorológovia VARUJÚ pred extrémnou rýchlosťou vetra
Pár sa dostal do poriadnych problémov.
Párik sa tešil na vytúženú dovolenku: Na letisku však vznikol problém! Teraz čelia vážnym obvineniam