Teraz majú nové obavy, a to zo záplav z blížiacich sa monzúnových dažďov. Očakáva sa, že s príchodom monzúnov zaplavia celú krajinu lejaky, po ktorých budú nasledovať ničivé povodne. Podľa agentúry Reuters o tom informoval Červený kríž. Cyklón Roan zasiahol pobrežie Bangladéša, kde žije asi 1,3 milióna ľudí. Státisíce z nich prišli o strechu nad hlavou a o rybárske lode, ktoré sú hlavným prostriedkom ich obživy. Poľnohospodársku pôdu zase znehodnotila slaná voda, ktorú búrka priniesla z oceánu.
,,Ľuďom v Bangladéši nie sú prírodné katastrofy nijak cudzie. Ale to neznamená, že sú schopní sa vysporiadať so škodami sami," povedal zástupca Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC). Podľa neho idú miestni obyvatelia v podstate od jednej katastrofy k druhej a nestíhajú sa z toho spamätať.
Polovica z pol milióna obyvateľov na pobreží, ktorí boli evakuovaní kvôli cyklónu v druhej polovici mája, sa ani po mesiaci stále nemôže vrátiť do svojich domovov a začať opäť zarábať na svoje živobytie, pretože ich domovy sú zničené. Sú tak odkázaní na zahraničnú humanitárnu pomoc - potrebujú nielen potraviny a pitnú vodu, ale aj prácu a peniaze na znovuvybudovanie svojich domov.